De vierde jaarlijkse viswedstrijd op 5 september 1964 Als men een paar keer een verslag moet geven over even zovele viswedstrijden, zal het niet uitgesloten zijn, dat men aangaande sommige onderdelen de volgende keer in her halingen moet treden. Deze herhalingen zijn dan: grote opkomst 180 deelnemers), groot enthousiasme, hijzonder gezellige dag, goede verzorging en organisatie. En deze keer hadden wij prachtig, warm weer. In afwijking van vorige jaren nu eens niet verkassen, maar permanent op een en dezelfde plek blijven zitten, waar door men zich lekker op zijn stek kon installeren. De omgeving was ons be kend, want wij verschenen voor de twee de maal aan het Ursemse water, dat nu wel een rivier leek, zo'n trek stond er in. Amper was het sein tot vissen gegeven, of de eerste vis bengelde aan de hengel van de heer G. Korte. Dat bracht tege lijkertijd de stemming erin en ieder deed volop zijn best de volgende vis eruit te halen. Lang behoefde men niet te wach ten en aan het heen-en-weer gerèn van de heren controleurs bemerkte men, dat er met zeer veel aandacht naar de dob bertjes en derzelve reacties werd getuurd. Uiteraard had de een meer succes dan de ander, maar het einde van de wed strijd bracht de volgende resultaten: Totale vangst 613 stuks vis, d.i. gemid deld 7.65 per deelnemer. In 1961 bedroeg dit gemiddelde: 1,85. Oorzaak: ongeoefendheid. In 1962 bedroeg dit gemiddelde: 6,65. Oorzaak: geduchtig ondergane training. In 1963 bedroeg dit gemiddelde: 2,95. Oorzaak: ondanks toegenomen routine pech door slecht weer. Dit jaar een topcijfer van 7,65 wat op nog meer ervaring en deskundigheid zou wijzen, ware het niet, dat wij deze keer ons eigen aas moesten meebrengen. Reken maar, dat er nu heel wat gedresseerde wormen en maden en geheime deegjes aan te pas zijn gekomen. De laatste vis in deze wedstrijd werd door de heer Wiersma verschalkt; de grootste baars beet bij de heer Aalders, op één na de grootste ving de heer H. Koerts en op twee na (alweer) de heer Wiersma. De deelnemende dames Hol lander en Weers vingen ieder zeer spor tief 13 stuks, welke prestaties met fraaie prijzen werden beloond. ONTFUTSELD? Het meest loze vissertje bleek nu de heer Elshout te zijn, die kans zag 40 stuks te verschalken en hiermede de eer ste prijs won. Onze kampioen van de jaren '61 en '63, de heer Bloem (in '^2 was dit de heer Hollander) heeft zich nu met de tweede plaats tevreden moeten stellen (34 stuks). Hij heeft zich dus zijn geheim vermoedelijk tijdens de auto ritten die hij dagelijks met de heer Els- hout maakt tussen Nieuwkoop en Am sterdam v.v. laten ontfutselen. De heer G. Korte, die er zo bliksmsnel bij was de eerste vis te vangen, werd derde. Dat komt ervan, als je zo vlug je krachten verspilt en deze niet over de gehele dag verdeelt. De zo sympathiek door de visclub van de Amstel Brouwerij beschikbaar gestel de prijzen voor deze wedstrijd vielen ten deel aan de heren Bot (visaker), Van Vrede (twee snoeren) en de heer v. d. Ven (driedelige hengel). Deze goede ga ven werden bij loting toegewezen, want de prestaties waren er niet naar. Met des te groter waardering werden deze artike len dan ook in ontvangst genomen. U zult wel begrepen hebben, dat deze prijzen niet aan de waterkant werden uitgereikt; dit geschiedde 's avonds in onze Gijsbreghtkelder. De weer zeer ge zellige bijeenkomst was tenslotte het sluitstuk van een weer zeer geslaagde dag. In dit verband mag ook de heer Struiks- ma niet ongenoemd blijven. Hij is het toch, die steeds weer alles organiseert en dit met zo'n aanstekelijk élan doet, dat men gewoonweg niet kan weigeren aan een viswedstrijd of gezellig avondje deel te nemen. Wat mij betreft, mag de heer Struiksma dit nog heel veel malen doen. Voor alle moeite en zorg van deze plaats af hartelijk dank, die tevens uit gaat naar onze directie, die dank zij haar financiële en daadwerkelijke mede werking deze visdag weer tot een zeer geslaagd festijn maakte. Rest mij nog even een overpeinzing op papier te zetten nl.: Wat zal de volgende jaarlijkse viswedstrijd in 1965 tot een evenement maken? Want dan zal deze in het teken van ons eerste lustrum staan. Van Vrede 16

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 18