%MSX£,l Het echtpaar Koekt temidden van relaties en collega's van de afdeling Export. Vervolgens ont hulde de heer Kranenberg een idee van de heer Elink Schuurman om de jubila rissen in het vervolg te onderscheiden met een dasspeld. De zilveren jubilaris sen ontvangen dan een gouden dasspeld, de robijnen jubilarissen krijgen een gou den met een briljant, terwijl de gouden jubilarissen er een met twee briljanten krijgen. Zo werd dus de robijnen jubi laris Roeks als eerste met een gouden speld met een briljant onderscheiden. De heer Kranenberg uitte ook zijn ge voel van grote dankbaarheid ten opzichte van mevrouw Roeks, die haar man zo vaak en lang moet missen als hij op dienstreis is. Nadat de heer Kranenberg de envelop met inhoud had overhandigd, sprak de heer Peters namens de afdeling Export. Deze maakte gewag van zijn grote be wondering voor de carrière van de heer Roeks, een man die de vergroting van de Amstelomzet belangrijker acht dan zijn persoonlijke belangen. „Mede door u is Heerlen groot geworden. U schuwde langdurige arbeid niet. Zulke mensen hebben wij nodig op onze afdeling Ex port. U wist de Engelsen op de juiste manier te benaderen en daarmee bracht u de verkoop van ons bier omhoog. Mag ik allen die bij de Amstel Brouwerij werken en vooral hun die ver over de grens ons bier verkopen, de heer Roeks als voorbeeld stellen?" Aldus de heer Peters, die mevrouw Roeks evenmin ver gat. Ook van de heer Peters ontving de heer Roeks een envelop met inhoud. SJENG EN MARIEKE Woorden van dank en waardering sprak ook de heer Duysens. Hij richtte zich echter tot Sjeng en Marieke, typerend voor de sfeer die onder onze mensen in Heerlen heerst. Een envelop voor de ju bilaris en een prachtige bloemenmand voor zijn echtgenote waren de tastbare bewijzen van waardering en vriendschap die de Heerlense collega's hadden willen geven. Het was voor de heer Roeks geen ge makkelijke taak de woorden van waar dering en vriendschap te beantwoorden, maar hij kweet zich op uitstekende wijze van deze opgave. Het officiële gedeelte was nu geëindigd en de deuren konden worden geopend moesten worden geopend, want een lange rij bezoekers stond reeds te wachten. Bij honderden zijn ze gekomen: Nederlan ders, Duitsers, Engelsen, bussen vol. Velen brachten geschenken mee. Er wa ren verraste kreten van herkenning en vrolijk weerzien. En mr. Amstel lachte breed hij had er reden toe: het was zijn dag en een zeer feestelijke. De dag van mijn veertigjarig jubileum is mede door uw aanwezigheid, uw har telijke woorden en uw geschenken on vergetelijk geworden. Ik zou u allen per soonlijk daarvoor willen danken, maar dat is helaas onmogelijk. Daarom breng ik hier, mede namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank tot uiting. P. J. Roeks 11

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 13