Veertigjarig jubileum P. J, Roeks De viering van het veertigjarig jubileum van de heer P. J. Roeks, sinds jaren vertegen woordiger van onze afdeling Export, is in Heerlen, zijn standplaats, een prettige en ge animeerde aangelegenheid geworden. Op 2 september was het gehele personeel van ons filiaal Heerlen, aangevuld met enige functionarissen uit Amsterdam, bijeen in de expeditieruimte, alwaar de heer P. J. G. Duysens, als directeur van het filiaal de gasten welkom heette en het woord gaf aan de heer P. Kranenberg, die mevrouw Roeks een bos bloemen aanbood en mededeelde dat mr. Elink Schuurman tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn wegens verblijf in Amerika. In de morgenuren had de loco-burge meester van Heerlen, de heer J. Schut- gens, de zilveren medaille van de Orde van Oranje Nassau op de borst van de heer Roeks gespeld en de heer Kranen berg wenste de jubilaris met deze ko ninklijke onderscheiding van harte geluk, mede namens het gehele personeel. „Mij bekruipt een gevoel van groot respect voor een man als u", aldus spreker, „u hebt het veertig jaar volgehouden; het zijn jaren geweest van doordouwen, geven en nemen. Het is een voorrecht om mensen zoals u in ons midden te heb ben en een mooie zaak met hen te mogen samenwerken." De heer Kranenberg memoreerde de loopbaan van de heer Roeks, die op 2 september 1924 in dienst kwam en sindsdien allerlei soorten werk heeft ver richt. Zo had hij bijvoorbeeld in de oor log tot taak de paarden te verzorgen. Het was een zware opgave, want er moest langs allerlei, vaak slinkse wegen, haver, hooi en klaver bemachtigd wor den. Maar de paarden hebben de oorlog overleefd. In deze tijd werd de heer Roeks benoemd tot baas van de service- dienst en onder zijn deskundige leiding is menige bierinstallatie aangelegd en zijn vele buffetten geplaatst. De wens van de heer Roeks om uiteindelijk bij de ver koop te worden ingeschakeld ging in de jaren '44-'A's in vervulling. Hij begon zijn victorie in Duitsland, waar hij bij de aldaar gelegerde Engelse troepen ons bier verkocht. Hier heeft hij als mr. Roeks en mr. Amstel vele vrienden ge maakt. Hij is nu een belangrijke steun pilaar van de afdeling Export. HOOFDINSPECTEUR De heer Kranenberg kon tot zijn genoe gen mededelen dat de Raad van Beheer de heer Roeks met ingang van 1 sep tember had benoemd tot hoofdinspecteur i De envelop voor de jubilaris. 10

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 12