Zilveren jubileum van J. Fien en AT. H. Kaspers Het zilveren jubileum van de heren J. Fien (kartonnage-afdeling) en M. H. Kaspers (tapkelder) werd gecombineerd gevierd in onze Gijsbreghtkelder op de dag 29 juli) dat het voorgaande nummer van Het Spongat ter perse was. Het verslag heeft dus helaas moeten overstaan tot deze uitgave. Hel feest is er niet minder vrolijk om geweest, want beide jubilarissen zijn zeer populair in hun afdelingen en zij waren zeer gewillige feeste lingen. De heer E. Gravesteijn, die zich in hoofdzaak richtte tot jubilaris Kas pers, prees diens ijver en werklust. Hij kwam op zeventienjarige leeftijd op de bottelarij werken. Later werd hij tap per en dat deed hij dapper, want hij wist altijd meer vaten te vullen dan zijn col lega's. Hij heeft de tijd meegemaakt dat wij ophielden met pekken en vaten met metalen binnenvat gingen gebruiken en ook de tijd, nog niet zo heel lang ge leden, dat de eerste stalen geplastificeerde vaten hun entree maakten. In 1958 werd de heer Kaspers voorman. Hierna werd de heer Fien voor het voet licht geplaatst en wel door de heer Fok- ke, die had berekend dat deze jubilaris met zijn afdeling wel twee miljoen dozen had gemaakt en hem dankte voor de jarenlange prettige medewerking. De heer Broekhuysen achtte de beide ju bilarissen zeer gelukkige mensen die al op zo'n jonge leeftijd vijfentwintig jaar in dienst zijn. Zij kwamen in 1939 in dienst een bijzonder onzeker jaar. Er is veel veranderd en er gaat nog veel veranderen in de wereld en u kunt die ontwikkeling meemaken iets waarom velen u zullen benijden. „U bent beiden voorman, u moogt anderen instrueren, helpen vooral om het werk goed te doen. Er wordt tegenwoordig weieens gezegd dat men alleen maar werkt om het geld, maar dat is niet helemaal waar. U kunt voldoening hebben door het werk en in Lachend ziet mevrouw Kaspers toe nadat haar man zich in zijn cadeau had neergelaten. iSï..,

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 10