J* Wilt u een jong hondje hebben Komt u ook zeilen Ja, nu wilt u of uw kind een jong hondje hebben. Maar voor u zo'n beestje aanschaft, dient u te overdenken wat voor hond het moet zijn. Besef goed, dat een jong hondje de onbedwingbare neiging heeft een volwassen hond te worden. Dat is één. Ten tweede: voor wie is de hond bestemd? Volwassenen hebben meestal liever een rustiger type dan de kinderen, die een kameraad zoeken die net zoveel energie heeft als zij. Hoe groot moet de hond zijn? Een grote dog heeft ruimte nodig, niet alleen om zich te kunnen uitstrekken, maar ook om te kunnen hollen; verder eet hij u de oren van het hoofd. Een dwergpoedel is het andere uiterste, ook een hele hond al kunt u hem bijna in uw zak steken. Woont u buiten dan mag de hond best groot zijn, maar heeft u een bovenhuis of een flat tot uw beschikking, kies dan een kleiner type. Moet uw hond een stamboom hebben, een echte rashond zijn? Ziet u het verschil met een bastaard? Zo niet, neem dan ge woon een hond die u het aardigst voor komt. Tenslotte gaat het om de hond, niet om de afkomst en de stamboom. Waarvoor wilt u de hond hebben? Wilt u een waker? Neem dan een Duitse her der. Gaat het u om elegantie? Sluit dan een poedel in uw armen. Goed, de beslissing is genomen en u weet wat u wilt. Bekijk de hond die u gaat kopen ter dege. Is hij in goede conditie? Let op zijn persoonlijkheid. Een gezond jong hondje moet op een vriendelijke ma nier agressief zijn, wakkere oogjes heb ben en kwiek zijn. Pas op dat u geen hondje neemt dat sloom is of schuw of bang voor mensen. Denk erom dat u een huisgenoot aan het kiezen bent. Daar is hij dan, dat kleine onweerstaan bare diertje. Nieuw is hij voor u, nieuw bent u voor hem. Maar u kunt hem spoe dig op zijn gemak stellen door hem direct op schoot te nemen en hem aan te halen zodat hij gewend raakt aan uw lucht. Leg in zijn mand wat oude ongewassen kleren van uzelf, zodat hij uw lucht blijft rui ken en daardoor rustig wordt. Laat nie mand het beest aan zijn voorpoten optil len. Gebruik altijd twee handen: een on der het achterlijf, de ander onder de borst. Jonge hondjes zijn net als kinde ren in zoverre dat ze ander voedsel nodig hebben dan volwassenen, namelijk voed sel dat gemakkelijk gegeten en verteerd wordt. Ze verdienen extra zorg en daar hebben ze recht op, want ze hebben u niet gevraagd om voor ze te zorgen, dat hebt u zelf gewild. Geef een hondje dat nog geen zes maanden is driemaal daags te eten. Van zes maanden tot een jaar: twee maal per dag (vroeg in de morgen en vroeg in de avond). Zijn ze ouder dan een jaar, dan is eenmaal voeden per dag voldoende. Wanneer u zich aan deze tips houdt, hebt u veel plezier van uw hondje. Nu het zeilseizoen achter de rug is blijkt dat enkele leden van de zeilvereniging hiervan geen deel meer zullen uitmaken, waardoor enkele plaatsen zijn opengevallen. Voor personeelsleden van de brouwerij bestaat thans weer de gelegenheid zich op te geven als lid van de zeilvereniging, vooropgesteld dat men de zeilkunst meester is. Geïnteresseerden kunnen informaties krijgen of zich opgeven bij de heer Gravesteijn, toest. 219. 12

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 14