Oe Wereldomroep nam paanse groeten op Hf oensdag 16 oktober j.l. zijn enkele onzer Spaanse werknemers in de ge legenheid gesteld om voor de mi- krofoon van Radio Nederland Wereld omroep hun familileleden in Spanje te groeten. Hiertoe was een ploegje van drie man met een registratiewagen van de Wereldomroep naar Amsterdam ge komen en in onze Gijsbreghtkelder had den zich ca. zeventig van ongeveer hon derd bij ons werkzame Spanjaarden ver zameld, van wie er veertien waren uit gekozen om een groet uit te spreken. Het is een allergenoeglijkste avond ge worden voor deze mensen die gedwon gen zijn om ver van huis en gezin hun brood te verdienen. Als gastheer trad op de heer José Maria Olona, die reeds jarenlang aan de Spaans- Portugese sectie van de Wereldomroep is verbonden. De avond begon met een vraaggesprek tussen de heren Olona en Duque Morón, die, zoals bekend, op het Loonbureau werkt en als tolk en vertaler optreedt. Hij vertelde voor de mikrofoon het een en ander over de omstandigheden waar onder zijn landgenoten hier leven en werken: over de taalmoeilijkheden, ge woonten. voeding en huisvesting. Hierna zong Martinez Torres een Mexicaans lied, Nöches Tenebrosas (Donkere nach ten), waarbij hij zichzelf begeleidde op de gitaar. De groeten stonden als vol gende punt op het programma en ieder kreeg de gelegenheid te zeggen wat hij op het hart had. Zo werden Spaanse vrouwen en mannen in La Coruna, Za- mora, Murcia, Vallodolid, Granada, Ma drid, Zaragoza, Pontevedra, Gijón, Mo rón de la Frontera en Santa Cruz de Tenerife verblijd met een groet uit Hol land. De Wereldomroep is in het leven ge roepen om de aandacht van de wereld op ons land te vestigen, er reclame voor te maken en sympathie voor te wekken. Deze omroep schuwt dan ook het noe men van firmanamen niet. De heer Villalba Yanez zong een Spaans lied en daarna kreeg de heer Halberstadt de gelegenheid om namens de onderne ming onze relaties in Spanje te groeten en de waardering uit te drukken voor hetgeen de Spanjaarden in ons bedrijf presteren. Spanjaarden houden van zingen en dan sen en na afloop van het officiële ge deelte begonnen verscheidene leden van het gezelschap dan ook solodansen uit te voeren, met handgeklap en gezang aan gemoedigd en begeleid door de gitaar. Even was Spanje, het folkloristische Spanje, zoals we het allen kennen, hetzij uit eigen aanschouwing of uit boeken of van de film, aanwezig in onze kelder en wisselden de fandango's en flamenco's elkaar af. (Maandag 21 oktober om 21.30 uur zijn de groeten uitgezonden.) De heer Olona aan het werk. 7

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 9