nm MMEM HHHBHI nieuwe café's te bouwen en verbeteringen aan te brengen ten gunste van de gemeen schap. Het resultaat is dat in Engeland tegen woordig de „local", zoals vele café's of public houses (pubs) genoemd worden, meer sociale ontmoetingsplaats is dan al leen maar café. De meeste zijn dan ook tevens restaurant, waar een eenvoudig hap je aan de toog gegeten kan worden maar waar ook maaltijden met vele gangen ge serveerd worden, terwijl het interieur en de meubilering van zodanige aard zijn dat de vrouwen er even graag komen als de mannen. De laatste tien jaar heeft de Couragegroep niet minder dan 131 nieuwe pubs gebouwd, d.w.z. elke 28 dagen één. VEERTIEN BIERSOORTEN Het assortiment aan fust- en flessebier is veel groter dan in andere delen van Europa of in Amerika. De Couragegroep heeft tien belangrijke biersoorten in flessen en vier typen fustbier. Daar komen dan nog een paar soorten bij die in sommige gebieden al vele jaren lang plaatselijk een speciali teit zijn. Het zou verkeerd zijn te veronderstellen, dat de verkoop van de Couragegroep uit sluitend afhangt van de eigen café's. Heel veel wordt op de open markt verkocht, b.v. aan zelfstandige café's, aan clubs, hotels, restaurants en andere inrichtingen die een drankvergunning hebben. Ook de dochterondernemingen hebben pro- dukten die goed verkocht worden. Een belangrijke dochteronderneming is Charles Kinloch and Co. Ltd., wijn- en gedistilleerdhandel, die meer Spaanse wij nen importeren dan welke van hun con currenten ook. Saccone and Speed Limited is nauw met Kinloch verbonden; zij leve ren dranken aan diplomatieke vestigingen en koninklijke hoven. Andere dochterondernemingen zijn Anchor Hotels and Taverns Limited die meer dan 150 hotels, wijnhuizen en feestgebouwen hebben; Arthur Cooper (Wine Merchant) Limited die een keten van bijna 250 slijte rijen exploiteert, de Amstelagent Saccone and Speed Limited, Gibraltar, en de Hor- selydown Property Investment Company (beleggingsmaatschappij HOPVELD De groep heeft twee mouterijen en een hopveld van 200 ha in Kent. Naar 72 landen wordt geëxporteerd en het bier wordt ook geserveerd aan boord van oceaanschepen en vliegtuigen. De voornaamste buitenlandse dochteronder neming is de Blauwe Nijl Brouwerij in Soedan, die in 1955 werd gebouwd. Courage heeft ook belangen in de Harp L. Taylor B.Sc.L. FRIC. Chef Laboratorium Courage Barclay Simonds Ltd. P. f. Lumsden Directeur Productie Harp Lager (Southern) Ltd.

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 7