De Couragegroep stelt zich voor Een bezoek aan Londen is niet compleet zonder dat men in de Tower is geweest en in stille verbazing naar de kroonjuwelen heeft gekeken. Van de toren af ziet men het rusteloze water van de Theemshet drukke verkeer en de sierlijke London Bridge. Ook ziet men vandaar een brouwerij die een deel vormt van de geschiedenis van Londen, want op deze plaats, op de zuidelijke oever, tegenover de Tower, kocht John Courage, de zoon van een uitgeweken Hugenotenfamilie, in 1787 zijn eerste brouwerij. Nu, een kleine tweehonderd jaar later, leeft de naam John Courage nog voort, want „John Courage" behoort tot de bekendste soorten flessebier in het zuiden van Engeland. neze brouwerij is een van de negen die Courage Barclay and Simonds Ltd. bezitten en zij zijn daar door een van de grootste brouwerijconcerns in Groot- Brittannië. Met Falstaff te St Louis, Molson in Canada en de Amstel Brouwerij hebben zij een overeenkomst aangegaan om technische ge gevens uit te wisselen. Het hoofdkantoor van de Couragegroep ligt nauwelijks twee kilometer verder aan de Theems, in Southwark, bij hun tweede Londense brouwerij, waar op het ogenblik een botterlarijgebouw wordt neergezet met de modernste mechanische hulpmiddelen ter wereld uitgerust. De kosten bedragen 40.000.000. Het wordt een voorbeeld van de hoge graad van efficiency die de Britse brouw- industrie heeft bereikt als uitvloeisel van de concentratie in de laatste jaren. Waren er een kwart eeuw geleden nog duizend brouwerijen in Engeland, nu zijn er nog ruim 300. Hetzelfde verschijnsel doet zich ook in Nederland voor. TAKE COURAGE De Couragegroep is in de laatste paar jaar ontstaan door het samengaan van twee gro te Londense brouwerijen en is op drie na de grootste brouwerijcombinatie in het Verenigd Koninkrijk. De slagzin „Take Courage" en het handelsmerk, een gouden haantje, zijn net zo bekend in Zuid-Enge- land als het Amsteletiket in Europa. De belangrijkste afnemers van het Courage bier zijn de café's van de groep. Door de hoge kosten van bouwen en onderhoud zijn nagenoeg alle Engelse café's eigendom van brouwerijen. Soms wordt er in eigen be heer een bedrijfsleider ingezet, maar meest al worden ze verpacht. De Couragegroep bezit 4.900 café's, van hele grote tot de zeer kleine in de schilder achtige Engelse dorpjes. Het voordeel van dit stelsel is, dat de brouwerijen hun ruime financiële middelen kunnen gebruiken om R. II. Courage J.P. Commissaris Courage Barclay Simonds Ltd. H. S. Swallow Directeur Courage Barclay 6 Simonds Ltd. 4

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 6