Eerste paai 'oor garage In me mor I am A. Duysens In de nacht van zondag 3 november j.I. is te zijnen huize in Kunrade overleden de heer A. Duysens, op de leeftijd van 71 jaar. De heer Duysens heeft in 1959 afscheid genomen van ons filiaal in Heerlen, nadat hij het van de oprichting af, veertig jaar lang, had bestuurd. Als ik een ogenblik stil sta bij dit verscheiden, dan wil ik allereerst opmerken, dat hij de man is geweest, die de positie van de Amstel Brouwerij in Zuid-Limburg heeft opgebouwd. Dat onze brouwerij aldaar nu een zeer sterke plaats inneemt, dankt zij aan het onver moeide streven van de thans ontslapene. Hij heeft met de inzet van zijn gehele persoonlijkheid dit resultaat weten te bereiken. Daar de heer Duysens van huis uit een brouwer was, heeft hem dit ongetwijfeld geholpen bij zijn arbeid. Het was treffend te bemerken dat bij zijn begrafenis zo talloos velen uit alle geledingen van de Limburgse bevolking waren gekomen om hem de laatste eer te bewijzen. Het was eens te meer een bewijs dat niet slechts door het onvermoeide werken doch vooral door de wijze waarop die arbeid werd verricht, de heer Duysens bij ieder met wie hij in aanraking kwam respect afdwong en zich vele en goede vrienden had verworven. Een voortreffelijk man is van zijn gezin en bedrijf heengegaan. Wij herdenken hem met grote dankbaarheid. Dat hij moge rusten in vrede. p Kranenberg Woensdag 30 oktober j.I. heeft voorman monteur P. Smets een voor hem ongewone taak verricht, toen hij 's morgens de laatste slagen liet neerkomen op de eerste paal voor het .nieuwe garagegebouw. Zoals men weet zullen wij eerlang de Mauritskade moeten ontruimen ei. dat stelt ons voor het probleem, dat wij plaats moe ten zoeken voor de enorme hoeveelheid kisten, die nu op de kade staan. De expe ditieruimte zal nu uitgebreid worden met het grootste deel van de garage, hetgeen de bouw van een nieuwe garage noodzake lijk heeft gemaakt. Deze komt nu op de plaats waar vroeger de kistcnloods stond, vóór het staJgebouw dus. Het was een aardige gedachte om de eerste pari te laten slaan door iemand die in het nieuwe getouw zal moeten werken. De heer Smets heeft zich met waardigheid en vaardigheid van deze officiële taak gekwe ten, zoals bijgaande foto bewijst. Als de winter de bouw niet al te veel stagneert, hoopt men de garage april, uiter lijk mei, gereed te hebben. Behalve de modern geoutilleerde werkplaats en de stallingruimte zal het gebouw ook een kan tine hebben, een kleedlokaal en een kan toortje, terwijl een gedeelte als kistenop- sïagplaats gebruikt zal worden. Het deel van de huidige garage waarin nu o.a. de wagenmakerij is gevestigd, blijft voor dat doel in gebruik. 3

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 5