In Helmond komt ons tweede bedrijf De Amstel Brouwerij zal in Helmond haar tweede bedrijf stichten. Dat is HET grote nieuws van het jaar. Nadat het personeel door middel van een rondschrijven in het kort van hel nieuws op de hoogte was gesteld, zette ir. R. van Marwijk Kooy de dag daarna, namelijk woensdag 30 oktober te half een, voor een delegatie van een honderd- vijftig personeelsleden, onder wie de Ondernemingsraad, in de Gijsbreght- kelder de stand van zaken nader uiteen. Uit zijn toespraak, die hij waar nodig verduidelijkte aan de hand van een maquette, citeren wij het volgende. 1 De directie voelde zich, aldus ir. Van Marwijk Kooy, als ouders die gezins uitbreiding verwachtten en zich af vroegen wanneer zij dit aan de familie zouden mededelen. De wieg is nu gekocht en wij zijn gereed om de familieleden op de hoogte te stellen. Het was gebleken dat de prognose voor het bierverbruik, zoals deze in 1956 door onze economische afdeling en het CBK was opgesteld, door de werkelijkheid ruim schoots werd overtroffen. Die veel snellere stijging was aan de ene kant verheugend, aan de andere kant waren wij genoodzaakt het tempo van onze uit breidingen op te voeren, teneinde aan de steeds toenemende vraag te kunnen vol doen. Wij zitten hier aan de Mauritskade op een terrein van 21/2 a 3 ha, dat geheel is vol gebouwd, hetgeen betekent dat we voor nieuwbouw eerst moeten gaan slopen. We hebben al zoveel mogelijk verbouwd en onze productie is sinds 1956 bijna ver dubbeld BROUWHUIS GEREED Ons brouwhuis zal in het voorjaar van 1964 gereed zijn. De gistkelder zal belangrijk worden uitge breid op de plaats van de ijsfabriek, maar zal dan nog niet geheel zijn aangepast aan de eindcapaciteit van het brouwhuis. Wat brouwhuis en gistkelder betreft had die nieuwe vestiging nog wel een jaar of twee kunnen wachten. Anders ligt het voor de legerkelder en voor de expeditiecapaci teit. Uitbreiding van de legercapaciteit kan al leen geschieden door het slopen en ver nieuwen van de kelders 5 t/m 10, maar in die tijd zouden we niet onbelangrijk in productiecapaciteit achteruitgaan, een weelde die we ons niet kunnen veroorlo ven. Ook zijn er nog al wat problemen ten aanzien van het interne en externe trans port. We zullen de Mauritskade voor een lr. Van Marwijk Kooy licht de maquette toe. groot deel moeten ontruimen, hetgeen kan worden opgevangen door op de plaats van de huidige garage een expeditiecentrum te bouwen. Daarom is nu een nieuwe garage in aanbouw, maar het zal nog lang duren voordat het nieuwe expeditiecentrum klaar is. De legerkelder en de expeditie vormden dus de twee hoofdredenen waarom de di rectie besloot naar een tweede vestiging, (een gedeeltelijke brouwerij) te gaan uit zien. Die beslissing is een jaar geleden ge vallen. De keuze van de plaats heeft veel moeilijk heden opgeleverd. Wij moesten niet alleen een goed industrieterrein zoeken, maar ook letten op het wegennet, het aanwezige vaarwater, de beschikbare arbeidskrachten en natuurlijk het bedrijfswater. Bovendien was het verkrijgen van een bouwvergun ning een niet te verwaarlozen punt. Onze keus is tenslotte op Helmond geval len. 1

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 3