Merkwaardige beroepen Misschien begint u direct te lachen wanneer u dit parmantige branieschoppertje ziet, misschien lacht u pas wanneer u hem even rustig hebt bekeken, maar lachen zult u, daar zijn we zeker van. De foto van dit uitdagende krachtpatsertje (een steenbrak) werd ge nomen op het Griekse eiland Leros tijdens een openluchtfeestje. Wat is dit voor een hond? Wij dachten een kortharige Welsh Corgi. Weet u het? Als vroeger de scheepstimmerlieden druk bezig waren met het vastnagelen van de delen van de scheepshuid, viel er natuur lijk weieens een spijker op de vloer van de werf. Na afloop van de werkdag kon men dan een figuur door het laagje water van de helling zien waden, op zoek naar die gevallen spijkers. Had hij die spijkers op laag water verzameld, dan kon men precies zien hoeveel er die dag aan materiaal was verspild. Dat was natuurlijk maar een kleinigheid, vergeleken bij het vele werk dat was verzet en daarom kreeg dat spijkers zoeken een minder prettige betekenis. In New Orleans, ziet een man kans ge middeld 120 per week te verdienen door in het water van de golflinks golfballen op te duiken, die door minder fortuinlijk spel daarin terecht zijn gekomen. Elke dag, zomer en winter door, gaat hij drie uur op zoek; hij werkt zonder masker en tast daarom met zijn voeten de bodem af en brengt de ballen met zijn tenen naar boven. Gemiddeld vist hij er 300 per dag bij el kaar. In het clubhuis verkoopt hij ze 0,75 voor een nieuwe bal, 0,50 voor een gebruikte en $0,10 voor een bescha digde bal. Ook vindt hij soms golfclubs (de slagstokken waarmee gespeeld wordt) en eens heeft hij een tas met een compleet stel clubs gevonden. Die enkele club is er natuurlijk ingesmeten door een woedende speler, maar die hele tas waarvoor zich nooit iemand heeft gemeld 21

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 21