Valkenburg" verloor van ons met 4-2 Onder de mooist denkbare weersomstan digheden kwamen de onderofficieren van Valkenburg op zaterdag 14 sep tember j.l. naar de Gijsbreghtkelder, van waar we met de bus naar Badhoevedorp vertrokken om op het Lynden-terrein een voetbalwedstrijd te spelen. Hier aangekomen ontving onze aanvoer der een prachtige foto van de Karei Door man, terwijl de gasten een Amstelvaantje als herinnering kregen. Reeds na zeven minuten spelen had de Amstelcombinatie al een achterstand van 10 door een keihard schot van de rechts buiten der onderofficieren. Beertje Hagendoorn werd gevloerd. Cor mocht een vrije trap nemen, die de bal rakelings langs de verkeerde kant van de paal deed suizen. Tien minuten voor de rust kwam de gelijkmaker, 11. Het was Beertje die ons vijf minuten voor de rust met 21 de leiding gaf. De ruststand werd echter 22 door een mooi doelpunt van een der gasten. De thee scheen goed bevallen te zijn want er was weer strijdlust genoeg. Na tien minuten maakten de Amstel Boys hun der de doelpunt. Onze portier Hulsman kreeg ook nog even de smaak te pakken en gaf een mooie voorzet, waarvan Bliek zonder blieken of blozen met een prachtige kop bal een doelpunt maakte: 42. Met deze stand kwam het eind van een stevige en sportieve wedstrijd. Na terugkomst in de Gijsbreghtkelder werd een glas gedronken en in de kantine werd een stukje gegeten. In de kelder werd ten slotte weer gedanst en bingo gespeeld. Er was een prijs beschikbaar gesteld voor degene die de uitslag van de wedstrijd zou raden en deze prijs werd door ondergete kende gewonnen, maar besteed aan een goed doel: het gezamenlijk drinken van Amstel bier. Zo gewonnen zo geronnen. De hoofdzaak was, dat we plezier hadden. Intussen was in de RAI de quiz Wereld wijs gehouden. Om ca. 11 uur werden de deelnemers en de supporters in de kelder verwacht, in gezelschap van de uil. Met groot enthousiasme werden ze door de aanwezigen ingehaald en toen was met recht de boot los. De uil werd enkele keren gedoopt en het werd een knalavond, die ons en onze gasten nog lang in de her innering zal blijven. n e zaterdag daarop kwam de Amstel- II combinatie uit tegen de Sportvereni ging van de Marineluchtvaartdienst Doorn. Deze keer was het verzamelpunt de kantine van de voetbalvereniging Lyn- den in Badhoevedorp. Het bestuur van deze vereniging heeft al verscheidene ma len zijn terrein beschikbaar gesteld voor d^e wedstrijden en wij stellen deze spor tieve geste buitengewoon op prijs. Gin precies half vier begon de wedstrijd en al direct kreeg Cor Meyer een droom- kans om te scoren, maar de bal ging kei hard over de grond en langs de verkeerde kant van de paal. De elftallen gaven elkaar niet veel toe, doch na 25 minuten zag midvoor Sengers van de tegenpartij kans voor doelman Jan Goverts, de stand op 10 te brengen. Tien minuten later maak te linksbuiten De Greeuw er 20 van en met deze stand ging de rust in. Na de thee vuurde onze Van Zon een kogel af, die evenwel rakelings langs het doel ging; hij had een beter lot verdiend. Vrouwe Fortuna was vandaag niet met ons, want tien minuten voor het einde schoot Van Zon weer tegen de paal, die er van trilde. Dat we pech hadden werd ook door de tegenstanders erkend. Enfin, drie minuten voor het einde kwam het derde en laatste doelpunt weer van de prima spelende De Greeuw, 30. In deze wedstrijd viel Van Zon op door zijn goede spel. Jammer is dat hij alles al leen wil doen en niet op tijd wil af geven. Alle spelers hebben hun best ge daan, maar het zat nu eenmaal tegen en de marinemannen waren te sterk voor ons. Scheidsrechter De Vries van de v.v. Lyn- den, die deze wedstrijd floot, deed het prima. Ook nu weer dronken we een biertje in de Gijsbreghtkelder en aten wij in de kantine. Een compliment voor kok Joossen en zijn asstistent is hier op zijn plaats. In de kelder werd de rest van de avond doorgebracht; er werden enkele koeken en een taart verloot ten bate van liefdadige doeleinden. Om 1 uur sloeg het klokje van scheiden en ging Doorn met de beker naar huis. Als aandenken aan deze wed strijd ontvingen wij van de gasten een mooie plaquette. A. van Brug f (Dit zijn de twee laatste voetbalverslagen die wij van de heer Van Brug mochten ontvangen. De redactie zou het zeer op prijs stellen wanneer iemand de taak van wijlen de heer Van Brug wilde overnemen en ons op de hoogte houden van het ver loop der wedstrijden, die ons elftal zo nu en dan speelt.) 18

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 18