G. STOLTZ overleden Zaterdagmiddag 21 september j.l. is Gerard Stoltz, assistent-brouwmeester van de brouwtechnische afdeling voor onze geassocieerde buitenlandse brouwerijen, zeer plotseling te Willemstad, Curasao, waar hij met zijn gezin tijdelijk vertoefde, aan een hartaandoening overleden. De heer Stoltz kwam 1 juni 1957 in onze dienst en was van 1 juni 1958 tot 31 augustus 1962 assistent-brouwmeester bij Jordan Brewery Co. Ltd. te Zerqa bij Amman. Na Europees verlof te hebben genoten, werd bij 10 januari 1963 tijdelijk gedetacheerd bi) de Antilliaanse Brouwerij N.V., om tijdens de verloven van de assistent-brouwmeester en de chef-machinist deze functionarissen te vervangen. In november aanstaande zou hij zijn nieuwe werkkring aanvangen als chef bottelarij bij de Puerto Rico Brewing Company, Inc. te San Juan. Zondag 22 september in de vroege ochtend werd hij ten grave gedragen op het Protestantse Kerkhof aan de Roodeweg te Willemstad. Ondanks de korte tijd, die de familie Stoltz op Curacao had doorgebracht, waren vele vrienden en bekenden, alsmede een groot deel van het brouwerijpersoneel, op het kerkhof aanwezig. Nadat ds. Mietes, voorganger der Verenigde Protestantsche Gemeente, een korte dienst had gehouden, werd het woord gevoerd door drs. A. Miedema namens directie en personeel van de Amstel Brouwerij en door drs. H. J. Sprock als directeur en namens het personeel van de Antilliaanse Brouwerij. Gerard Stoltz had zich in Jordanië doen kennen als een uitstekend vakman, die ook onder moeilijke omstandigheden een verantwoordelijke taak kon worden toever trouwd. "Hij ontwikkelde zich tot een all-round brouwerij technicus, waarvan zijn uit zending als waarnemer naar Curacao getuigde. Zijn plaatsing bij de nieuwe brouwerij in Puerto Rico moest worden gezien als een welverdiende promotie; in de nieuwe functie zouden ook zijn capaciteiten als organisator tot hun recht kunnen komen. Het heeft niet zo mogen zijn. Wij behouden, zowel in Amsterdam, als in Amman en Curacao de herinnering aan een man, met wie het goed was samen te werken. Ons diepe meegevoel gaat uit naar mevrouw Stoltz en haar kleine Marjolein en naar de ouders van de heer Stoltz. Zij hebben een onherstelbaar verlies geleden. Intussen is mevrouw Stoltz naar Amsterdam teruggekeerd. Begin november is zij in Weesp gaan wonen; haar adres is Henriëtte Roland Holsthof 93. „HEERLEN" HEEFT EEN PERSONEELSVERENIGING Om te komen tot meer contact en een betere verstandhouding tussen de perso neelsleden, werd onlangs op ons filiaal te Heerlen een personeelsvereniging in het leven geroepen. Het ligt in de bedoeling eenmaal per kwar taal een ontspanningsavond te organiseren c.q. kaartavond, kienavond, dansavond etc., terwijl er tevens plannen bestaan om een maal per jaar een excursie te maken naar een of ander bedrijf. Het bestuur werd samengesteld uit de na volgende personen, die alle takken van het bedrijf vertegenwoordigenDe heer J. van Hilten, voorzitter', mevr. A. van Spreuwel- Hagedoorn, secretaresse; de heer J. Klein, penningmeester; leden; de heren P. Hol landers, J. Senden en J. Bolk. De directie heeft volledige medewerking toegezegd en de belangstelling van de zijde van het personeel blijkt buitengewoon groot. De organisatie van de St.Nicolaasavond is momenteel in volle gang en het program ma vermeldt o.a.een St.-Nicolaasmiddag voor de kinderen van het personeel en een gezellige avond voor de leden in hotel Terminus. Het orkest De Tirolers uit Ven- lo zal voor de muzikale omlijsting zorg dragen, hierbij ondersteund door de mimic vocal group The Kleferly Brothers. St.-Nicolaas zal ook hier persoonlijk aan wezig zijn om aan de aanwezigen een kleine surprise uit te reiken. Indien we in onze verwachtingen niet wor den bedrogen, dan belooft deze eerste avond een onverdeeld succes te worden. Het bestuur. 15

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 15