Accu's voor de telefooncentrale Nieuwe NIBB.IT Een geur die prikkelend op het neusslijm- vlies werkte, heeft enige dagen in de gan gen van de tweede verdieping van het hoofdkantoor gehangen. Deze bleek afkom stig te zijn van een nieuwe batterij accu's, die door de telefoondienst werd opgeladen en die bestemd was voor onze telefoon centrale. Elke telefoon en zo ook onze centrale werkt op gelijkstroom. De stroom evenwel die wij in ons bedrijf opwekken is wisselstroom en deze moet nu worden omgezet in gelijkstroom. Dit gebeurt door een gelijkrichter, die staat opgesteld in de ruimte naast de telefonisten. Er zit dan echter nog een rimpel in de stroom en deze wordt er nu uitgehaald door de bat terij accu's die uit 29 cellen bestaat. Maar dat is niet de enige taak van de batterij. Mocht de spanning ooit uitvallen, dan zou dus ook de centrale stroomloos komen te staan en zou er geen telefoonverkeer meer mogelijk zijn. In zo'n noodgeval treedt de accubatterij als stroomleverancier op en deze kan 200 ampère-uren werken. Tele foneren blijft dus altijd mogelijk. De ge lijkrichter zorgt dat de batterij op peil blijft en zodoende kan hij bij normaal ge- (Slot van pag. 12) kreeg. „Ik had niet gedacht zulke warme woorden te zullen horen uit de mond van een koeltechnicus". Iemand die helemaal niet gedacht had, dat hij genoemd zou worden, was de heer Spoor, maar hij toch was het geweest die de eerste schreden van de jubilaris geleid had, toen deze in 1938 bij de brouwerij kwam en te werk werd gesteld bij de Expeditie; waar 's morgens om zeven uur moest worden begonnenAlle begin is moeilijk en omdat de samenwerking met de heer Spoor hem dat begin zo aange naam en leerzaam had doen zijn, wilde de heer Hovius hem in het openbaar daarvoor zijn erkentelijkheid betuigen, want de leng te van een loopbaan bij een baas wordt vaak bepaald door hetgeen en degene die men bij de start meemaakt. Als wij aan dit stukje nog een waarschu wing mogen verbinden, dan komt die van mevrouw Hovius„Dames, laat uw even tuele grote ring thuis als uw man jubileert, want al die dierbare en hartelijke hand drukken kunnen een vrouw de tranen in de ogen doen springen (en dan worden niet in de eerste plaats tranen van ontroe ring bedoeld).'' bruik wel vijftien jaar mee. Tot de PTD hem afkeurt en er weer een nieuwe batterij moet worden opgeladen. Degenen die dan door de gangen lopen, zullen die dagen kunnen zeggen; „Hè ja, zo rook het vijftien jaar geleden ook. De heer Van Berkum, directeur van de ROB Verkoopcentrale en het Nibb-it ver koopkantoor heeft ons laten kennismaken met zijn nieuwste produkt: Nibb-it Papri ka, dat er dus een beetje roodachtig uit ziet. Het smaakt voortreffelijk en dat geldt ook voor de vernieuwde Nibb-it Kerry, nu geen sliertjes meer maar ook vierkantjes. De verpakking heeft een aantrekkelijker aanblik gekregen door het gebruik van cellofaan, waardoor de zakjes doorzich tiger zijn. Op 18 oktober j.l. is mej. Geveke van onze afdeling Export te Amsterdam in het hu welijk getreden met de heer D. B. de Vries, bij welke gelegenheid bovenstaande foto werd gemaakt. DANKBETUIGING Mijn man en ik zouden u allen hierbij nog gaarne van harte willen bedanken voor de sympathieke attenties die wij op onze trouwdag van u mochten ontvangen. De bijzonder nuttige en fraaie cadeaus heb ben nu al hun vaste plaatsje in ons huis gevonden en zij zullen ons nog vaak aan de gevers herinneren. E. M. de Vries-Geveke. 13

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 13