De heen Th. J. Hovius in het zilver Het plaatje bij dit artikel werd gemaakt in het eerste middaguur van vrijdag 6 september 1963, toen het gezin van de heer Hovius in blijde stemming herdacht dat de man en vader vijfentwintig jaar bij de brouwerij in dienst was. Beziet men dit plaatje, dan kan men begrijpen, dat de woorden van drs. Van der Schuyt wel waar moesten zijn, toen hij in zijn toespraak tot de jubilaris als diens voornaamste goede eigenschap noemde: diens vreugde in het werk (waarmee stilzwijgend de goede invloed van een gelukkig gezinsleven op de arbeid van de man in het licht werd gesteld). zak getast, zodat de heer Van der Schuyt He heer Van der Schuyt zei ook, dat de officiële dag van het jubileum al dertien dagen achter de rug was, maar dat deze dag wel in stilte moest voorbij gaan omdat het gezin met vakantie was (een periode die blijkbaar vruchtbaar is geweest, gezien de feestsnor, die de jubi laris met begrijpelijke trots torst). Je kunt je werk alleen maar goed doen als je er plezier in hebt en als je accuraat werkt, zei de heer Van der Schuyt en aan deze beide zaken had het bij de heer Ho vius nooit ontbroken. Zijn taak is o.a. de zorg voor het bedrijfsklaar maken en hou den van de tapinstallaties in de horeca bedrijven; hiertoe moet veel organisatorisch werk worden verzet en vaak ook werk-op- het-Iaatste-nippertje, hetgeen veel eist van geduld, takt en zenuwen. Dat iemand, die dikwijls tot over de oren in de beslom meringen zit, thuis graag een rustige hobby heeft, is begrijpelijk en wat is rustiger dan het zelf afwerken van eigengemaakte foto's in de beslotenheid van een donkere kamer. De collega's wisten wat de heer Hovius in die donkere kamer nog ontbrakeen vergrotingsapparaat en zij hebben uit sym pathie voor de jubilaris extra diep in de in de gelegenheid was dit vorstelijke cadeau te overhandigen. Maar hij deed dit niet dan nadat hij ook mevrouw Hovius in de hul diging had betrokken. Mevrouw Zevenhek bood een prachtig bloemstuk aan. De heer Schiet sprak als collega en vriend van de familie, hetgeen bleek uit de vaar digheid waarmee hij zonder haperen de vier glunderende dochters bij name noem de. Hij maakte goed gebruik van de voor delige positie van de feestredenaar, „die nu eindelijk eens iets kan zeggen zonder meteen een snedig antwoord terug te krij gen". SERVICEDIENST Een van de mensen die altijd op pad is om de werkzaamheden die bij de heer Hovius worden besteld, ter plaatse uit te voeren, is de heer W. J. Keyer en deze sprak namens zijn collega's van de service- dienst (een woord dat op het eerste ge zicht een beetje vreemd aandoet, maar waarvan we toch allemaal weten wat het betekent). De jubilaris dankte de sprekers, waarbij wij niet willen voorbijgaan aan de snedige De heer Hovius met een deel van zijn gezin de vierde dochter kon er net niet op. 12

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 12