2 X zilver: B. A. DAMMERS en P. J. TIMMERMAN Twee zilveren jubilarissen waren op 2 september j.l. in de Gijsbreghtkelder aanwezig namelijk de heren B. A. Dammers, onderbaas van de elektriciens en P. J. Timmerman, baas van de spoelplaats en tapkelder. Samen een jubileum vieren heeft het voordeel, dat niet steeds de aandacht van alle aan wezigen op een en dezelfde persoon is gevestigd en de beide jubilarissen waren dan ook best tevreden met deze situatie. Links jubilaris Dammers en echtgenote, rechts het echtpaar Timmerman. Ir. J. Boonen sprak als eerste en hij richtte zich tot de heer Dammers, die 25 jaar geleden als vrij kleine jongen als vijfde in de elektricienswerkplaats kwam. Er waren in die tijd een heleboel dingen niet: geen tl-buizen, geen gemotori seerde interne transportmiddelen en geen elektrische lorries, om een paar voorbeel den te noemen. De instructie die de heer Dammers in de loop der jaren van zijn collega's heeft gekregen, wierp goede vruchten af, maar dat kwam mede ,door de ijver waarmee de jonge elektricien zich zich op de studie wierp. Vijf jaar geleden werd hij dan ook voorman en anderhalf jaar later onderbaas. De heer Boonen, die slechts uit vier jaar eigen ervaring kan meepraten, zei, dat het hem was opgeval len, dat de elektriciënswerkplaats een der best gedocumenteerde afdelingen in het be drijf is. VEEL GEPRESTEERD Er is daar in de laatste jaren bijzonder veel gepresteerd; nieuwe verdeelkasten, ki lometers kabel, de wortkoeling en nu het werk in het uitgebreide brouwhuis, dat voor wat het elektrische gedeelte betreft, helemaal in eigen beheer gebeurt. Aan dit alles heeft de jubilaris zijn steentje bijge dragen. De heer Boonen bracht dank voor alles wat de heer Dammers hieraan had gedaan en was ervan overtuigd dat hij in de komende jaren steeds een steun voor de brouwerij zou zijn. De heer Timmerman werd hierna toege sproken door de heer Stomps, die namens het personeel zijn felicitaties aanbood. Hij riep de vooroorlogse jaren in herinne ring, 1932 tot 1936, jaren waarin vele be drijven genoodzaakt waren personeel te ontslaan, ook de Amstel Brouwerij. Eerst trof dit lot de losse krachten, maar in 1935 gingen ook zij die nog maar kort aan het bedrijf verbonden waren. Tot diegenen behoorde ook de heer Timmerman, die pas in 1938 op de brouwerij terugkwam. Het is niet zo belangrijk, zei de heer Stomps, hoe lang je in een bedrijf werkt, maar hoe je in die tijd je krachten geeft aan het bedrijf. Wij weten allemaal dat u met veel liefde en zorg, met grote accuratesse en plichtsbetrachting hebt gezorgd dat de va ten in orde waren en dat dit ook gold voor het bier dat in die vaten kwam, waar bij gevoegd moet worden de zorg voor de mensen die aan u waren toevertrouwd. Dit alles heeft ons gestemd tot grote dank baarheid. Hierna sprak de heer Van Leeuwen woor den van vriendschap tot de heer Timmer man en de heer Van der Vliet richtte zich tot de heer Dammers, waarna een cadeau werd overhandigd. Ook de heren Koch (namens het NVV), Theunissen en Fransen voerden het woord, waarna de heer Broekhuysen als personeels chef de beide jubilarissen wees op de be langrijkheid van hun functie voor het per soneelsbeleid. De stemming in een bedrijf wordt voor een belangrijk deel bepaald door de chef. U bent beiden nog jong, al dus de heer Broekhuysen en ik wens u toe dat het u gegeven mag zijn nog een groot aantal jaren op dezelfde wijze, zij het mis schien onder gewijzigde omstandigheden, uw werk te kunnen uitvoeren. De jubilaris sen dankten tenslotte voor de betoonde be langstelling op deze voor hen zo heuglijke dag. 11

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 11