Eventjes lachen De deelnemers aan het programma van de Wereldomroep Deze titel kon men vroeger herhaaldelijk in inprenten dat er nu een vrolijke zonnestraal zwerk heenbrak. Welnu, dat is hier ook het In de werkplaats van een onzer leveranciers wordt vaak gelachen, want daar loopt een man rond, die met een ernstig gezicht spreekt over een elektrisch gasfornuis, een voetenpedicure en een vissen-aquarium. Als hij een collega wil wijzen op het onzinnige van een bewering, zegt hij„Je praat als een kop zonder staart. De heer P. van Veen van de Inkoop af deling zond ons enige nummers van een blad, dat het contact tussen een lagere school en de ouders onderhoudt. Hierin komen een paar vermakelijke opmerkingen voor, gemaakt door de leerlingen in proef werk en opstel. Een kleine ontsporing in klas 2 „Kannibalen zijn mannen, die de Paus hel pen. (er werden kardinalen bedoeld) „Ik heb een hekel aan huiswerk, behalve wanneer er moet worden afgewassen", schrijft een leerling in een zelfdiktee (wij weten niet wat dat is, maar als de onder wijzer het zegt, zal het wel in orde zijn). In een kantoorboekhandel komt een school meisje een doos kleurpotloden kopen. „U weet wel, van die goeie, meneer, van Karei Daaks" (Caran d'Ache). tijdschriften aantreffenmen wilde de lezer door de grauwe wolken van het alledaagse geval: eventjes lachen dus. Tussen examen- en proefwerk zitten vaak de heerlijkste uitlatingen: Wat is taxeren? Een taxi nemen. Meetkunde. De lichaamsdiagonaal is nu ook te vinden met het stelletje van butaan gas (stelling van Pythagoras). Wat is reclasseringsvereniging Een ver eniging die pas ontslagenen weer op vrije voeten stelt. Wat is een brevier? Een brievenbesteller. Wat betekent: de schellen vallen hem van de ogen? Hij liegt dat hij knapt. Engels voor beginnershe had a careful mother. Vertaling: hij had een kar vol modder. The bad man makes his break fast de badman maakt zijn broek vast. En nu de laatste, ten beste gegeven in een vergadering van het ouder comité: Wat is een postgiro? Dat is een financiële instel ling, waar men geen geld stort, doch waar achter men zich verschuilt als de rekening wordt gepresenteerd, zodat de ander de in druk krijgt dat hij betaald zal worden. Van daar het sinds 1933 ingeburgerde gezegde „Wordt gegireerd".

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 10