Zilveren jubileum L. Spijker Ben dubbele feestdag was het op 13 juni voor de heer L. Spijker: niet alleen stond hij temidden van zijn collega s als zilveren jubilaris maar hij was nog jarig ook. De heer Spijker die door zijn echtgenote, een dochter, een zoon en een schoondoch- fubilaris Spijker met familie. ter was vergezeld, werd in de Gijsbreght- kelder toegesproken door de heer Stomps, die de jubilaris nog goed voor zich kon halen toen deze op de stopenafdeling te werk werd gesteld. Spreker was er trots op dat er meerderen van de bottelarij daar reeds vijfentwintig jaar en langer werken en dat niet alleen vanwege de baas maar ook om het werk, dat met plezier wordt gedaan. Uit de woorden van de heer Stomps bleek dat de jubilaris voor machi nes een zeker gevoel had en dat dit bij ingewikkelde machines, zoals die voor de opmaak van bepaalde flessen worden ge bruikt, goed van pas kwam. In 1956 was de heer Spijker de opvolger geworden van Hesseling en hij had zich een goed mens betoond, die de heer Stomps graag zijn beste wensen deed toekomen. De heer Fokke haalde ook herinneringen op aan de stopen en de kartonnageafdeling en dankte de heer Spijker voor de samen werking. Als secretaris van de Ondernemingsraad nam de heer Bossard het woord. Deze sprak er zijn vreugde over uit dat hij nu ook zijn mond eens mocht opendoen, het geen men van een secretaris meestal niet verwacht. Nu deed hij het dus en wel om de jubliaris namens de Ondernemingsraad geluk te wensen. De heer Spijker is in deze raad een gewaardeerd lid die vrucht baar bijdraagt tot de discussies. Hij ont ving uit handen van mr. Bossard een siga rettenkoker. Het Jubileumfonds bood een klok aan. Geen grootvadersklok, zoals de heer Fran sen zei, maar een betovergrootvadersklok, met de inscriptie, Nu elck sijn sin. De heer Spijker, die in zijn dankwoord nog een paar anekdoten verwerkte, richtte zich tenslotte tot de heer Fokke, die hij met een ontwapenende glimlach dankte voor zijn geduld. Het echtpaar Spijker temidden der Spaanse medewerkers.

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 8