I) In memoriam B. FELTHUIS Belangrijke afdeling Dit zijn de ketels die kortgeleden in ge bruik zijn genomen en waarin een belang rijk proces van onze produktie plaatsvindt, namelijk het kweken van gist. Hiertoe wordt in ons laboratorium uit één zorgvuldig gekozen gistcel een kweeksel gemaakt, dat steriel dient te zijn. Het wordt in deze ketels verder gekweekt, ook weer zodanig, dat ongewenste bacteriën buiten gesloten worden. Na verloop van enkele dagen wordt de gist op kwaliteit onder zocht en gaat na goedkeuring naar de gist- kelders om bij de wort te worden gevoegd. In de gistbakken ontstaat dan door de in werking van de gist alkohol en koolzuur. Deze modelafdeling voor onze reingistkul- tuur komt in de plaats van de oude af deling, die reeds vele jaren in gebruik was. Het kweken van reine gist werd tachtig jaar geleden uitgevonden en is van zeer grote betekenis voor het produceren van bier. jp 9 augustus jl. bereikte ons het droevige bericht dat de heer B. Feithuis, voorman bij de afdeling Expeditie en meer speciaal belast met de controle op de binnenkomende emballage, is overleden. Op 11 augustus 1947 trad hij bij ons in dienst en hij heeft sedert dien op zijn verantwoordelijke post veel en nuttig werk verricht. Door zijn rustige en aangename persoonlijkheid was hij een ge waardeerde collega, welke waardering tot uiting kwam in_ de ver schillende functies die hij in het brouwerij-personeelsleven be kleedde. Als lid van de Jubileumcommissie heeft hij tal van jubila rissen gehuldigd en toegesproken. Op 1 december I960 werd hij gekozen tot lid van de Ondernemingsraad, waarvan hij een algemeen geacht medewerker is geweest. Te tragischer is dit overlijden, omdat hij vlak voor zijn pensionering stond en welver diende rust hier op aarde tegemoet ging. Nu die hem niet zal toevallen mogen wij hopen dat hij een andere rust heeft verworven die ons begrip te boven gaat. Onze gedachten gaan uit naar weduwe en kinderen, die plotseling gesteld zijn voor het onherroepelijke van dit overlijden. Wij zullen u niet meer zien, Feithuis, wanneer wij 's morgens bij kantoor arriveren. U zult niet meer in of bij uw controlehuisje aanwezig zijn. Hoe vaak wisselden wij niet een groet, een kort woord, een handgebaar van herkenning Het is voorbij, en ons rest een goéde herinnering. J. C. Bossard 5

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 7