Reuze goed en gezellig in Ommen" Hoe maken de mensen het daar in die vakantiehuisjes? Deze vraag wilden wij, namens de groep die van 6 tot 20 juni jl. in Ommen is geweest eens beantwoorden. Vooraf wilden wij onze dank uitspreken aan de directie en de vakantiecommissie. ¥ke huisjes geen commentaarmooie II omgeving wie er nog niet is ge- weest kan daar spijt van hebben. En wat ons allen verbaasd deed staan was de geweldige service van het echtpaar Verhaar, dat daar de kantine beheert. Het was af. Niets was hun teveel. Alles kon men des morgens opgeven en als je 's avonds terug kwam stonden de boodschappen al op je te wachten. Speciaal namens onze groep nogmaals onze hartelijke dank, mevrouw en meneer Verhaar. Dat er geen groente man kwam was geen bezwaar, want zij die eigen vervoer hadden brachten de groenten mee voor hen die geen vervoer hadden. Nu de vakantie te Ommen. Zodra we in de bus zaten was de stem ming er al. Er werd zo gezongen dat de kelen nodig gesmeerd moesten worden en gelukkig vond de heer Struiksma een mooie Amstelzaak waar de koffie heerlijk was. Toen weer vrolijk verder naar Ommen, waar we te vroeg aankwamen, maar niet te vroeg voor de heerlijke koffie die de familie Verhaar ons aanbood. De huisjes verdienen niets dan lof, ze la gen heerlijk ver van elkaar en ook het in terieur en de inventaris waren prima in orde. De indeling was snel geschied en toen ging ieder verkennen. De natuur was on gerept en we kunnen wel vertellen dat er, voor iemand die van de natuur houdt, veel te zien was: wild zoals herten, hazen, konijnen, ook Vlaamse gaaien enz. Wat heerlijk was het als je na een dag tocht terugkwameven het bestelde op halen bij de familie Verhaar en gelijk een praatje maken onder het genot van een glaasje bier. 's Avonds werden er allerlei spelletjes ge daan: badminton, voetbal, verstoppertje; anderen lagen lui te lezen buiten. Het was ook prettig dat degenen die vervoer had den de anderen meenamen of hielpen: kreeg men gasten, dan werden ze van de trein gehaald, ging men naar de markt in Ommen dan hoefde niemand thuis te blij ven. En dan de avondjes die georganiseerd wer den ruimte was er genoeg, tafels en stoe len aan de kant, muziek en moppen tap pen of pantomime spelen. Veel gelachen is er ook om de imitatiebruiloft die op een avond werd gevierd. Om twaalf uur werd opgeruimd en daar aan deden allen mee. Elct was reuze goed en gezellig in Om men, we hadden een leuke groep en ieder die er nog nooit geweest is roepen wij toe: zorg dat je er het volgend jaar bijkomt! DU1N1EKIEVISCHUBECA (hetgeen betekent: Duivenvoorden, Nieuwenhuyse, Kreeft, Visser, Schuurman, v. Beelen, Castein) STEUNT DE TIJGERS! Zoals u wellicht bekend is speelt op de Jaap Eden-baan de ijshockeyclub de Am- stel Tijgers, die mede door toedoen van de Amstel Brouwerij in het leven is geroepen. Aangezien zij ook deelnemen in de Sport- toto, kunt u deze club (die in Amstel- kleuren speelt) steunen door een pool- formulier te kopen bij de sigarenwinkel van Dekker in de Andreas Bonnstraat (te genover de brouwerij). Mogen wij en zij op u rekenen? VOOR DE KINDEREN O, kijk eens, Max, wat zie ik hier Een grote pul met Amstel bier. Dat zal wel voor het baasje wezen Die daar nu rustig zit te lezen. Straks komt hij aan met grote stappen Om lekker in het schuim te happen. Dan neemt hij toch een grote teug Dat gaat nooit tegen heug en meug. Een slok of twee en. op is het. Dan wordt de pul weer neergezet. O, Max, wat zal die baas gaan smullen, Hij lust wel twee, drie van die pullen. Och, kom, die pul is leeg, dom beest, Je baas is hier allang geweest. 4

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 6