H. KROESEN 40 JAAR IN DIENST Door bijzondere omstandigheden was de huldiging van de heer H. Kroesen een dag vroeger gesteld dan de officiële datum, namelijk op maandag 17 juni. De heer Kroesen, die zijn veertigjarige dienst tijd herdacht, werd tesamen met zijn echt genote, zijn zoon en zijn schoonmoeder in de Gijsbreghtkelder ontvangen. Hij is wort- koeler, een functie die wij in het vorige nummer hebben toegelicht toen de heer Mantoua jubileerde. In zijn toespraak herinnerde ir. Van Mar wijk Kooy eraan dat de vader van de jubi laris ook lange tijd, namelijk 31 jaar, bij de brouwerij had gewerkt. Hij schetste de heer Kroesen als een ijverig en toegewijd werker en hoopte op een derde generatie Kroesen in ons bedrijf. Namens de directie bood hij een envelop met inhoud aan. De heer C. A. Schipper van de Gemeente secretarie bracht het heuglijke bericht, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Kroezen de eremedaille in brons te verlenen, behorend bij de Orde van Oranje Nassau. De chef van de jubilaris, de heer Van der Maas, vroeg zich af: Wat hebben de men sen, die zo lang in dienst zijn, gemeen? Zonder uitzondering zijn het mannen die geleerd hebben hard en lang te werken voor idealen, die nu gerealiseerd zijn. Hij wees op de veranderingen die aan de gang zijn en wenste de jubilaris een waardig be sluit van zijn diensttijd toe. Collega Jansen haalde herinneringen op o.a. aan de tijd toen er moutpap werd ge kookt en illegale blaadjes werden rondge bracht. Hij was ervan overtuigd, dat de goede verstandhouding zou voortduren en overhandigde een envelop met inhoud na mens de mensen van diverse afdelingen. De heer Binnekade sprak zijn waardering uit voor de activiteit die de jubilaris vele jaren had ontwikkeld in het werk van de vakvereniging en hij bood hem namens het NVV een kistje sigaren aan. Nadat ook de heer Fransen had gesproken en zijn felicitaties had vergezeld doen gaan van de envelop van het Jubileumfonds, kreeg de jubilaris zelf het woord. Het spreken in het openbaar was wel een moeilijke opgaaf, zoals hij zei, maar hij bracht toch duidelijk tot uiting dat hij de bewijzen van vriendschap en collegiali teit zeer op prijs had gesteld. 2

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 4