Eerste steen in Griekenland De Athenian Brewery is de vijf de brouwerij in Griekenland, dat altijd een wijnland is geweest, mair waar nu, mede door het sterk toegenomen toerisme, meer en meer bier wordt gedronken. In 1955 was het verbruik 285.000 hl, een hoeveelheid die in 1961 was verdubbeld en op het ogenblik ca. zeven liter per hoofd per jaar bedraagt. Tot de beslissing deze brouwerij te gaan bouwen hebben o.m. geleid de verwach ting, dat het verbruik in ruime mate zal blijven toenemen. Griekenland is nu geassocieerd lid van de EEG. Dit houdt in dat het over de af braak van de invoerrechten maximaal 22 jaar kan doen. Het geniet dezelfde rechten voor zijn invoer in de EEG-landen als de andere partners. Het terrein waar architect Arniotis de brouwerij laat verrijzen is 30.000 m2 groot en ligt tussen Athene en Piraeus, aan een riviertje, de Kifissos. Gewoonlijk wordt de eerste steen aan de voorzijde van een gebouw gemetseld, maar bij deze gelegenheid is men van dit ge bruik afgeweken. De reden was, dat dan de genodigden met hun gezichten naar de zon gekeerd hadden gestaan. Men koos De burgemeester legt de eerste steen; de heer Vassi- liou (r.) biedt de helpende hand; achter hem zijn echtgenote. Naast haar staan een oud-minister en de heer Ringas (commissaris) daarom voorlopig de achterzijde zodra de voorgevel vorm heeft gekregen, zal de steen naar daar worden verplaatst een tweede steen, met de naam van de burge meester, zal erbij worden gevoegd. Deze Griekse brouwerij is de zesde buiten landse vestiging waarbij de Amstel is be trokken. Het huisorkest Op 1 september gaat het huisorkest weer oefenen. Nu is dat woord huisorkest mis schien wat weids en niemand moet zich dan ook laten afschrikken als wij hierbij een gegadigde oproepen die dit groepje musicerende collega's als pianist wil komen versterken. Kom, collega's-pianisten, meldt u indien u wat ervaring hebt in het spelen met een ensemble. De leider van de band, de heer Chris de Vries, wacht op u, want zonder pianist zit er te weinig muziek in. U kunt u ook opgeven via toestel 333. De burgemeester van Athene heeft 12 juni j.l. de eerste steen gelegd voor de Athenian Bre wery. Deze plechtigheid werd bijge woond door talrijke genodigden, o.w. H.Ms. ambassadeur in Griekenland, A. Merens, vele Griekse autoriteiten en vooraan staande zakenlieden en als ver tegenwoordigers van de Amstel Brouwerij de heren drs. A. Mie- dema en H. J. B. Verspoor. De Amstel Brouwerij is nauw be trokken bij de Athenian Bre wery, want niet alleen neemt zij financieel deel, zij voert ook het technische werk uit en zal haar naam verlenen aan het produkt dat deze brouwerij gaat leveren. Het zal een middelgrote brouwe rij wordenhet aantal werkne mers zal ca. 65 bedragen. Tot directeur is benoemd de heer Vassiliou. 1

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 3