Puzzel en win een tientje De puzzel van deze maand houdt vanzelfsprekend verhand met de verschijning van het vijftigste nummer van Het Spongat. In het diagram moeten drie keer dertig woorden van zeven letters worden ingevuld, op elke regel drie woorden van zeven letters. De laatste twee letters van elk eerste woord en de eerste twee letters van elk laatste woord zijn respectievelijk de eerste en de laatste twee letters van het middelste woord. De omschrijvingen van de linkse en rechtse woor den staan in de juiste volgorde, doch die van de middelste woorden staan door elkaar. Om het u wat gemakkelijker te maken, worden ook nog de middelste letters van de middelste woorden gegeven. In de cirkeltjes van boven naar heneden moet worden ingevuld: VIJFTIG MAAL PUZZELEN IN HET SPONGAT Wie wil meedingen naar het uitgeloofde tientje dan wel een van de drie abonnementen op het fraaie tijdschrift Artis zorge dat de oplossing uiterlijk tien dagen na de ontvangst van dit nummer in het bezit is van de redactie met duidelijke vermelding van de naam, adres en afdeling en op de enveloppe linksbovenPUZZEL. LINKS: 1 klein visje; 2 lettergreep; 3 cafébuffet; 4 waardeloze lading; 5 ten tweede; 6 netelige toestand; 7 dienstbrief; 8 al te vrijpostig; 9 soort groente; 10 wegens; 11 zin nelijk genot; 12 geluksgodin; 13 kogel; 14 middagvoorstelling; 15 gekonkel (verwikke ling in roman); 16 zacht-treurige stemming; 17 soort kwastje; 18 deel van Kongo; 19 gevaarlijke wegkruising; 20 daags; 21 wat achtergehouden wordt om in tijd van nood dienst te doen; 22 angstvalligheid; 23 vrouwelijk roofdier; 24 stijging, vermeerdering; 25 zeilwedstrijd; 26 deel van huis (overloop); 27 zinledige woordenpraal; 28 bureau; 29 werelddeel; 30 Hongaarse rode peper. RECHTS: 1 gebruik (in zaken); 2 telwoord; 3 ondervinden; 4 defect; 5 alleen; 6 radio- tv-gerei; 7 voor anker gaan; 8 in orde; 9 beslaan, veroveren; 10 zinnebeeld; 11 ongeluks getal; 12 enkelvoudige stof; 13 aan boord klampen; 14 paardrijdster; 15 duurzaam; 16 bevreesd; 17 indertijd; 18 tenminste; 19 gewag; 20 vlooteenheid21 regelen; 22 kracht; 23 advertentie; 24 macht om alles te doen; 25 document van automobilist; 26 grappemaker27 jong; 28 kwellen, treiteren; 29 nalatenschap; 30 op geen enkele plaats. MIDDENIN: schrobbering; predikant; kleurling (in Zuid-Afrika)soort schuier; ver tegenwoordigster; adellijke figuur; grondmengsel; zenuwachtig; omdraaien; rampzalige toestand; oorsprong; deugdzaam; sterke drank; het vergezellen; ontspanningslokaal in bedrijf of kazerne; schaaldiertje;: gewoonlijk; borg zijn; afgunstig zijn op; treinhalte- plaats; ondervraging; dierenlijk; zeer hard metaal; soort café; soort waarschuwing; zelf zucht; soort kalender, jaarboekje; stompzinnig; zoveel mogelijk sparen; echtgenote. Het tientje gaat deze maand naar de heer C. Lagrouw, Davidstraat 41b, Rotterdam-6; mevrouw C. H. Fransen, mej. G. F. van der Meer en de heer C. P. Aalders te Amsterdam werden geabonneerd op het tijdschrift Artis. 24

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 26