„Ik doop u Amstuil gen een bus was volgeboekt. De eerste oproep was bewust wat gematigd gesteld omdat werd verwacht, dat de toe loop groter zou zijn dan het aantal ons toegewezen plaatsen. Twee oorzaken hiel den vele collega's ervan terug zich op te geven voor de studiotocht: de vakantie en het feit dat het zaterdag was, een dag waarop men veelal met vakantie gaat of juist terugkomt. SUPPORTERS Maar naarmate de datum naderde, werd het enthousiasme groter en toen een twee de oproep was geplaatst, ging het hard en zo kwamen de twee bussen vol. In Laren voegden zich collega's die met eigen ver voer de reis hadden gemaakt zich bij de buspassagiers, zodat Amstel door ruim hon derd supporters vertegenwoordigd was. In de zaal waar de koffie werd gedron ken, kon men op zijn gemak de zeer fraaie en stijlvolle omgeving opnemen: manshoge eiken lambrizering, grote open schouw, uitzicht op een verlicht gazon, met in de verte een prieel, gemeubileerd en verlicht. Al spoedig verdwenen onze deelnemers met mej. Blazer en de heer Eerdmans naar een ander vertrek om kennis te maken en zich te laten schminken. Opeens misten ze de heer Van Kampen. Er werd koortsachtig gezocht en reeds vreesde men dat de Am stel met slechts twee mannen zou optreden, toen de verloren gewaande werd ontdekt op het herentoilet, waar hij, tegen een wasbak geleund, rustig een krant stond te lezen. Dat kranten lezen ging ook nog door toen de heren al achter de lessenaar hadden plaatsgenomen, maar mej. Elles Berger kwam vlak voor het begin van de uitzending resoluut alle lectuur, aanteken- briefjes incluis, innemen. De glazen met limonade liet ze staan. De zaal was inmiddels zo goed als vol. aan de ene kant de supporters van Van Nelle, aan de andere kant onze mensen. Middenin stond een camera op een stel lage, de lens gericht op de titel van de quiz. die men bij het begin van de uit zending te zien krijgt. Over het verloop van de quiz hoeven wij niet uit te weiden. Het begin was niet op wekkend omdat onze ploeg al direct vier punten achterstand opliep, maar toen ging het snel anders worden en schommelde de stand tussen 5, 6 en 7 punten in het voordeel van Amstel, tot de eindstand een verschil aanwees van wel achttien punten een prachtige en duidelijke overwin ning. AKU-AMSTEL Op het moment dat we dit schrijven is bekend, dat wij op zaterdag 14 september a.s. de sterke Aku-ploeg als tegenstander krijgen en dat de plaats van uitzending de RAI zal zijn, waar tijdens de Firato (een jaarlijks terugkerende tentoonstelling op radio- en televisiegebied) een studio zal worden gebouwd. Onze deelnemers zijn zich weer aan het voorbereidenzeven tijdelijke abonnemen ten op de grote dagbladen, dames die de repetities voorbereiden en die de krante foto's verzamelen. Dit alles dient om de

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 22