27 - 45 UIL Hoe vreemd kan het gaan: het ene uur was het bovenstaande nog onbegrijpelijke wartaal, het volgende uur wist heel Nederland wat het betekende, toen de ploeg van de Amstel Brouwerij in de televisiequiz Wereldwijs op zaterdag 17 augustus jl met 27 45 won van een ploeg van Van Nelle en daardoor in het bezit kwam van de bronzen uil, een werkstuk van beeldhouwer Karei Gomes. SUCCES Onze collega's, de heren De Graaf, Van Kampen en Van Soest, hebben hun inspanningen gelukkig beloond gezien en het bedrijf heeft zijn vreugde over de triomf niet onder stoelen en banken ge stoken, te beginnen bij de heer Kranen- berg, die onmiddellijk na het einde van de quiz op het toneel van de Singerzaal sprong om te feliciteren en de heren een vrije dag toe te zeggen. Ook vele collega's volgden zijn voorbeeld, al moesten zij het bij feliciteren laten. Vreugde heerste er in de beide autobus sen, die de supporters naar Amsterdam te rugbracht om in de Gijsbreghtkelder nog een uurtje na te praten. Hier werd de loodzware (pardon, bronszware) uil door het winnende team gedoopt, bijgestaan door mevrouw Zevenhek, een van de dames die bij het repeteren had geholpen. (De an deren waren'mej. Thomas en mej. Geveke, die niet hadden kunnen komen.) Zondagmorgen om half negen werd de heer Van Soest al opgebeld door kennis sen, die hun gelukwensen aanboden. De heer De Graaf kreeg die dag ook vele telefonische felicitaties en de heer Van Kampen, die zondagmiddag even zijn huis verliet, werd vier keer door wildvreemde mensen aangesproken, die van alles wilden weten en zeggen. 's Maandags kwamen er behalve telefoon tjes ook brieven en briefkaarten met geluk wensen. OPLUCHTING Vcor de deelnemende heren was de gun stige uitslag verheugend en een grote op luchting. Drie weken lang hadden zij elke dag uit diverse kranten de berichten ge zocht die voor hun van belang waren en de inhoud bestudeerd. Dat is een avondvullende bezigheid die zodanig gewoonte wordt, dat de heer De Graaf de eerste avond na de quiz met zijn vrije tijd geen raad wist. „Gelukkig ging de telefoon die avond ettelijke keren, zo dat ik toch nog wat te doen had", zei hij lachend. Van tijd tot tijd werden de deelnemers aan de quiz overhoord door enkele vrouwe lijke collega's, die voor zo'n examentje dus ook weer enkele kranten moesten door lezen. Op vrijdag 26 juli waren degenen die zich in eerste aanleg hadden opgegeven, op hun kennis van één week krantenlezen, onderzocht in de Gijsbreghtkelder. Zij kre gen hierbij vragen op, die ook al gesteld waren aan een ploeg bij Van Nelle, die, volgens mej. Blazer, de regisseur van de quiz, een veel hoger puntental had ver gaard. Het was voor onze mensen dus een erezaak om te bewijzen dat ook Amstel- mensen hun mannetje staan. Dat bewijs is geleverd op overtuigende wijze. Langzaam, heel langzaam ging het bedrijf meeleven. Aanvankelijk was er weinig be langstelling voor het tochtje naar de Sin gerzaal, hoewel er toch binnen enkele da- 19

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 21