Deventer koek en Amstel bier Geen combinatie zult u zeggen, en daarin geef ik u direct gelijk. Maar de vriend schappelijke verhouding tussen de Deven ter gastheren en de Amstelmensen was wel een combinatie en een goeie ook. Dat kunt u uit het onderstaande wel opmaken. Onze jaarlijkse trip naar de Bisons in De venter is weer verleden tijd. Het weer werkte mede en wij genoten van een prachtige bustocht. In Deventer aangeko men, werden we door een grote delegatie van onderofficieren hartelijk verwelkomd en na het koffieuurtje waarin ook nog Amstelbier en andere pittige drankjes wer den geserveerd, gingen we naar het voet balterrein. De gepensioneerde adjudant Van der Laan deed de aftrap, waarna een heel aardige wedstrijd ontstond. Onze Appi (de doelverdediger) mocht de eerste minuten reeds van geluk spreken, toen een keihard schot door de paal gekeerd werd. Na on geveer een half uur spelen kwam het eerste doelpunt voor de onderofficieren. Cor Meyer kon deze 10 achterstand niet goed zetten en maakte er vlug 11 van. Het antwoord hierop kwam van de voet van sergt. Jansen met een mooie treffer: 21. Dit zat Cor weer niet lekker en door zijn stug doorzetten maakte hij er 22 van, hetgeen ook <Je eindstand werd. Een heel aardige wedstrijd waaraan echter voor de rust het doorzetten ontbrak. Om toch een winnaar aan te kunnen wijzen, werd besloten vijf strafschoppen te nemen. Hierbij moesten paal en lat het zwaar ont gelden, daar de Bisons viermaal tegen het houtwerk knalde, dus één doelpunt maakte. Onze jongens wilden lankmoedig zijn, doch óók graag winnen. Zij zoenden drie maal paal en deklat zodat zij met het kleinst mogelijke verschil winnaar werden. Onze scheidsrechter ome Dirk (uit de kel der) was prima. Na dit evenement terug naar de kazerne waar we ons na het borreluurtje tegoed konden doen aan een prima verzorgde en smakelijke rijsttafel, waarvoor vanaf deze plaatas wij gaarne hulde en dank brengen aan de chef-hofmeester en zijn staf voor de wijze waarop zij dit tot stand hebben ge bracht. De verdere avond was een festijn voor ons allen, met muziek, dansen en spelletjes. De organisator(s) hiervoor (en ik geloof wel dat ik namens alle deelnemers mag spre ken) onze welgemeende dank. Het was in één woord af Wij gingen met de IJmond touringcar naar Amsterdam terug, waar we 's morgens heel vroeg, vermoeid, doch in alle opzichten voldaan en met een prettige herinnering aankwamen. A. v. B. Een herinnering aan de actie die ons filiaal te Rotterdam heeft ondernomen met de kleurenfoto's van het elftal van Feyenoord. Men ziet enige Rotterdamse collega's bezig met het insteken van de foto's in de enveloppen. leder die zes pullen Amstelpils kocht kreeg gratis een foto, waarop tevens de data voor kwamen van de wedstrijden voor de bekerfinale. 15

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 17