KLOOSTERS Eerst naar de kamers. Bij elke stap die ons dichter bij de kamers bracht werd het stiller. Iedere kamer was even mooi en was voorzien van een balkon. We knapten ons op voor het diner en werden op onze wenken bediend. Na het diner gingen we de stad in. Links boven op de berg zagen we een klooster, dat door monniken bewoond wordt; het was geheel verlicht. In de Rijn lag op het eilandje Nonnen- Werth, het in 1122 gestichtte nonnen klooster. Wij wandelden langs een dorps kerkhofje, de moeite waard om even bij stil te staan. Op elk graf was een lantaarn tje met een brandende kaars opgehangen, een wonderlijk schouwspel in de avond. Niemand kon ons echter vertellen waarom dit was. (Misschien hield deze verlichting verband met het Heilig-Hartfeest, dat op 21 juni werd gevierd. Red.) Alsof het zo was afgesproken, belandden we zo goed als allemaal in een dansge legenheid, waar we dansten onder het ge not van helles bier en rijnwijn. Om twaalf uur begaven wij ons ter ruste om de volgende dag weer vroeg op te kunnen staan. Om zeven uur werden wij gewekt door een klop op de deur (ja, dat gebeurt ons niet alle dagen). Je werd er gewoon stil van, zo chic als het was. Na het ontbijt kregen we een lunchpakket mee voor de terugreis en ook dat was tot in de puntjes verzorgd. Met de bus gingen wij in de richting van Leutesdorf, waar een spoorbaan werd aan gelegd op dertig meter hoogte, met een lengte van zeventig kilometer, die Koblenz, Leutesdorf, Bonn en Keulen moet verbin den. TWEE PRESIDENTEN Tegen de bergen zagen wij de wijnranken groeien; deze worden in april of mei op gebonden; hierna komt de bloesem en in september de oogst met het wijnfeest. Overal zagen wij de oude kastelenhet lijkt wel of zij door een grote hand daar zo maar zijn neergezet. Als je naar zo'n dorp in het dal kijkt is het net speelgoed, de auto's zijn net Dinkey toys. Eenmaal bij Leutesdorf over de Rijnbrug heen, ging het verder naar Holland. In Bonn was er pauze voor koffie met ge bak. Volgens het reisplan zouden we in de richting van Keulen gaan, maar omdat het hele Duitse leger en de politie op de been waren vanwege de aankomst van president Kennedy moesten wij van richting veran deren via allerlei Umleitungen. Uiteinde lijk moesten wij stoppen want Kennedy was vlak daarbij geland, op het vliegveld Wahn bij Keulen. Dus viel ons de eer te beurt dat wij Adenauer en Kennedy langs zagen komen. Wij stonden allemaal op de rijweg en geen soldaat of politieman die ons tegenhield. De heer P. Rooth, die overal had gefilmd kreeg dan ook de kans van zijn leven om deze twee staatslieden van nog geen meter afstand op de film vast te leggen. Door al die omwegen kwamen we bij Kerkrade over de grens. Vandaar moesten wij naar Arnhem waar het diner op ons wachtte, We hebben nog wat nagebabbeld in de prachtige tuin van het restaurant, waar ook een midget-golfbaan was. Na een voorspoedige tocht kwamen we weer bij de brouwerij aan, waarop ieder naar huis ging, vol prettige herinneringen aan deze tweedaagse reis en dankbaar ge stemd ten opzichte van degenen die deze prachtige tocht hadden georganiseerd. Er was niets op aan te merken geweest en deze dagen waren meer dan geslaagd. IF. Schellingerhout, secr. R.V.A.B. Tijdens de feesten, welke begin juli op Soesterberg werden gevierd, ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht, waren enige bovenstukken van reusachtige Amstelflessen op de basis neergezet. IVie niet beter wist zou denken dat het complete flessen waren, die half in de grond stonden. 10

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 12