Twee dagen naar Königswinter Op 22 juni om kwart over zeven was het dan eindelijk zo ver om met de reisvereniging Amstel Brouwerij de lang verwachte tweedaagse reis naar Königswinter te gaan maken. De dag begon met slecht weer, maar omdat de reis naar het zuiden ging, had iedereen voor een goede stemming gezorgd. Via binnenwegen reden wij over Arnhem en Nijmegen naar 's-Heerenberg, waar werd gerust. Het restaurant waar wij afstapten was verbouwd en maakte een Oudhollandse indruk; achter een paar glazen schuifdeuren lag een verbouwde synagoge, welke ook door deze zaak in gebruik was genomen. *T a de koffie met gebak richting grens, 1 enkele meters verder. Hier hadden wij een kort ononthoud vanwege de pas- sencontrole. En hier viel dan ook het eerste Duitse woord, afkomstig van onze voor zitter; deze kreeg al onze paspoorten te rug; zijn antwoord was „danke seun", waarop het wederwoord kwamu kunt nu nog wel Hollands praten. Zo ging de reis verder richting Oberhausen, Keulen en Bonn. Wij reden het meest op de binnen wegen en een heel klein stukje over de Autobahn. De zon was intussen met al zijn kracht naar voren gekomen en maakte van alles een sprookje, vooral het laatste stuk voor Königswinter langs de Rijn was prachtig. In Königswinter maakten we onze eerste gezamenlijke klimtocht met een tandrad baan naar de Drachenfels; deze berg is 327 meter hoog en bovenop is de ruïne van de Drachenburg met een prachtig uitzicht over de Rijn met al zijn bochten, de heuvels en de dorpjes. Op het terras zijn wij een glaasje rijnwijn gaan drinken. Hierna gingen we met de tandradbaan naar beneden en toen naar ons hotel, dat een leuke naam had, Rhein Ho tel Loreley; het lag ook aan de Rijn en had een prachtig uitzicht. De reisvereniging bijna op het hoogste punt. 9

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 11