Op de bottelarij wordt een pasteuriseerbak voor het blikbier opgesteld. Groot feest in Heerlen in verband met het veertigjarig bestaan van het filiaal, waarvan de heer A. Duysens tevens veertig jaar directeur is. Onze slee, die door twee paarden getrokken, zou meedoen aan de Dam-tot-Dam-race, kwam niet verder dan de Mauritskade doordat de paarden op hol sloegen; de acteur Jan Apon die als Gijsbreght van Amstel meesleede, kwam op straat terecht, maar liep gelukkig geen letsel op. De Drankenhandel van Hergarden in Heerenveen bestond tachtig jaar en betrok een nieuw pand. Op diezelfde dag begon de Antilliaanse Brouwerij te brouwen. 1960 bracht ons de vrije zaterdag. Fred Kroes van het Technisch Bureau vertrok als vertegenwoordiger van het personeel via Suriname naar Curasao om de officiële opening van de Antilliaanse Brouwerij mee te maken. De reclamecampagne 1960 introduceerde de hand die het kwaliteitsgebaar maakt, wie Amstel drinkt doet zó! De bottelarij kreeg de eerste inpakmachine. In Amsterdam werd het eerste Interfiliale Biljarttoernooi georganiseerd. 1961. De heren drs. A. Miedema en J. A. H. Peters worden benoemd tot adjunct directeur. De Amstel Brouwerij en de Almaza brouwerij in Beiroet gaan samenwerken. Onze BZB krijgt een oefenlokaal boven de garage. Het Amstel Gold wordt nu ook in Suriname gebrouwen. Op 31 mei werden wij opgeschrikt door het bericht dat jhr. en mevrouw Six van Hille- gom bij een auto-ongeluk om het leven waren gekomen. In 1962 ontploft een ketel in de chemische fabriek naast ons Rotterdamse filiaal; enige collega's ontsnappen ternauwernood aan het grote gevaar dat rondvliegende stenen op leverden. Grand Hotel de Cocagne wordt feestelijk geopend. Een forse campagne wordt ingezet voor Amstel Rils '62. Ons filiaal Groningen betrekt een nieuw pand. De kantoorbarak wordt in gebruik genomen en de eerste onderdelen voor de uitbreiding van het brouwhuis komen aan. Bij een andere buur van het Rotterdamse filiaal breekt een zware brand uit dte onze mensen heel' wat te doen geeft. Op Porto Rico gaat Amstel deelnemen in de bouw van een brouwerij. De AmstelvisSers vangen gemiddeld 6,666 baarzen. Kleurige viltjeshouders voor de winkelverkoop worden ten doop gehouden. En dan is 1963 alweer aangebroken met zijn forse winter en watermisère in Rotterdam. Op 26 maart begon de campagne Amstel bier om op te bouwen. Talrijke personeelsleden hielpen een contactavond uitnemend slagen. Amstel ging op technisch gebied samenwerken met drie buitenlandse brouwerijen. Ons' telefoonnummer werd gewijzigd. Wij zeiden reeds: Een kleine bloemlezing, zoals ieder die Het Spongat heeft bewaard, zal kunnen beamen. Degenen die nog maar kort in dienst zijn, hebben een inzicht ge kregen in het vele dat in zes jaar in en om de brouwerij is gebeurd. Ongenoemd bleven bijvoorbeeld de ontelbare jubilea en allerlei andere zaken die ons als Amstelmensen belangstelling konden inboezemen treurig en blij nieuws. Vijftig maal Het Spongat ruwweg duizend pagina's druks, honderden foto s een overzicht van zes jaar leven en werken in de Amstel Brouwerij. 8

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 10