Ons verkoopkantoor in België Importbier verkopen in België is geen gemakkelijke taak. Onze zuiderburen vormen een natie waar men het meeste bier ter wereld drinkt namelijk 113 liter per hoofd per jaar het meeste maken ze zelf in hun 368 brouwerijen, waarvan de grootste in Vlaan deren staan. In de winkels zijn wel vijftien tot vijfentwintig soorten bier te krijgen. Alle Westeuropese landen, met uitzondering van Italië en Spanje importeren bier in België. Dat wil dus zeggen dat er Engels en Schots bier te koop is (invoer in 1962 250.000 hij, Frans en Duits bier, Noors en Deens, Tsjechisch en Nederlands. Er is meer dan gewone moed voor no dig om in zo'n land ook nog Am- stel bier te introduceren, maar de heer H. L. Messing is er in januari 1956 toch mee begonnen. evenwel van gedachten doen veranderen: hij weigerde de zending. Terug ging de Amstelauto, naar Amsterdam, met vijf entwintig kistjes uitgevoerd en weer in gevoerd bier. Mevr. Kenens, Mej. Nevens, WMaarse, Mestdag, Wv. Riel. GELEENDE AUTO Wat later had de heer Messing een bun ker te Dendermonde gehuurd en in deze koele ruimte kon hij een voorraadje biet aanhouden. Na enige maanden begon hij zelf bier af te leveren met behulp van een geleende Desoto (2^ ton) en een chauffeur. In 1957 werd een echt kantoor betrokken en wel in de Leopold II laan in Brussel en in februari 1957 werd daar het Amstel Ver koopkantoor N.V. opgericht; de bieropslag bleef in Dendermonde. In het eerste jaar had de heer Messing 75.000 km gereden op de Belgische wegen; hij had veel moe ten praten en had ook verkocht, het meeste in het Waalse land. Vlaanderen ging niet zo hard. Het AVK is sinds februari I960 gevestigd in een zijstraat van de Boulevard du Jubilé, de Picardstraat, die de herinne ring levendig houdt aan de Belgische rechtsgeleerde en schrijver Edmond Picard, die leefde van 1836 tot 1924. Staande voor de schutting van betonnen planken die het terrein afsluit van de straat, ziet men bo ven het pand de toren van de St. Remigius- kerk uitsteken. Gaat men de poort door Hij richtte zijn slaapkamer van een een voudig hotel te Dendermonde in als kan toor enhij verkocht. Wel vijfenze ventig kisten! Verdeeld over drie nieuwe klanten in Turnhout, Tienen en Aalst. Toen kwam er een auto uit Amsterdam, beladen met vijfenzeventig kisten bier en deze begon de bestelling uit te voeren. Het slechte weer had de klant in Tienen 7

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 9