Overgangsdiploma's bedrijfscursus uitgereikt In de Gijsbreghtkelder werd op maandag 13 april een bijeenkomst gehouden ter gelegen heid van het feit dat het eerste deel van de interne bedrijf scursus werd afgesloten. De heer Broekhuysen opende dit samenzijn en vergeleek het met de middag vóór de grote vakantie, die op de lagere school altijd in een zekere spanning werd doorgebracht de rapporten werden uitgedeeld, waarna de juffrouw of de meester iets voorlas |Jr zijn 31 cursisten; vier van hen kon- li den het examen niet afleggen, doch zij zullen dit alsnog achteraf doen. Zes kandidaten gingen voorwaardelijk over naar de tweede leergang omdat de presta ties beneden de gestelde eisen bleven. De heer Broekhuysen dankte de docenten, de heren Dams, Van der Maas en Struiks- ma, die in deze vier maanden de cursisten hadden onderricht in diverse vakken zoals natuurkunde, mechanica, scheikunde en brouwtechniek. De cursisten hadden met opoffering van hun vrije tijd, met veel in spanning en ijver de lessen gevolgd en hun huiswerk gemaakt en daarbij moet gelijk gezegd worden: niet vanwege een gelde lijke beloning. Wel om meer te weten te komen van het productieproces en om daar door meer plezier in het werk te krijgen. De heer Broekhuysen ontveinsde zich niet dat een cursus als deze inspannend is voor mannen die al zo lang van school zijn en hij vond het daarom een aangename taak te kunnen mededelen dat de bedrijfsleiding had besloten de cursisten toch te belonen. Degenen die na afloop van de cursus het diploma verwerven, krijgen één diploma- punt. Nu, halverwege de cursus, zou er een half diplomapunt worden toegekend. VOOR DE DAMES Aan de vrouwen, de moeders en de ver loofden was ook gedacht: zij immers had den hun mannen extra uren moeten missen en iedere cursist kreeg, bij wijze van 'zoen van de juffrouw' een doos bonbons mee. Als beste cursist was de heer A. A. Jans sen uit de bus gekomen. Met hoofd en schouders stak hij boven de anderen uit: voor alle vakken een tien! Een hartelijk applaus viel hem ten deel. Negens haalden de heren Balvert, Ebbes, Koolwijk en Albracht; een 8I/2 was voor de heren Peijpers en Selhorst, terwijl de heren Herblot en Kloos een acht hadden verdiend. De cursisten kregen hun proefwerk terug en hierna dankte dhr Fransen de docen ten voor het prettige onderricht en bood namens de cursisten ieder een boekebon aan. De heer Binnekade dankte namens de Ondernemingsraad de bedrijfsleiding voor het organiseren van deze cursus. Het laat ste woord was aan de heer Struiksma, die zijn dank uitsprak voor de boekebon en de cursisten uitnodigde de feestelijke viering van het tienjarig bestaan van de BZB op 1 juni bij te wonen. De heer Broekhuysen feliciteert de heer Janssen met het behaalde succes. 6

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 8