De heer Schoonhoven tijdens zijn dankwoord. Op de achtergrond de antieke lamp temid den der andere geschenken. deerde uit de enorme opkomst de grote ge negenheid ten opzichte van de heer Schoon hoven en stelde vast, dat men op bijzon dere dagen zich gaarne verbonden weet in de Gijsbreghtkelder. VIERDE MAN De heer Schoonhoven is de vierde man in de geschiedenis van de Amstel Brouwerij die vijftig dienstjaren heeft volgemaakt. Hij kwam in 1913 op de brouwerij en ging vijf jaar later over naar de Technische Dienst, waarvan hij door zijn serieuze ma nier van werken langzamerhand het ge weten werd en waarop hij zijn stempel heeft gedrukt. Het werk op deze dienst is veelomvattend en gevarieerd, want hier wordt het contact gelegd en onderhouden met de leveranciers van grondstoffen en hulpmiddelen, hier wordt gezorgd dat het productie-apparaat blijft functioneren, dat het goed verzekerd is en op de juiste wijze wordt onderhou den. De heer Schoonhoven is ook jaren lang verantwoordelijk geweest voor het hui- zenbezit van de brouwerij en in die functie onderhield hij als huisbaas het contact met de huurders; en ieder weet dat dit geen gemakkelijke taak is. De heer Van Marwijk Kooy bracht de samenwerking in herinnering tussen zijn vader, de heer M. van Marwijk Kooy en de heer Schoonhoven, een samenwerking die tientallen jaren heeft geduurd. „U bent altijd een voorbeeld geweest voor allen met wie u moest werken", zei de heer Van Marwijk Kooy. Hij feliciteerde de heer Schoonhoven met het bereiken van deze mijlpaal, dankte hem voor al hetgeen hij in die halve eeuw had gepresteerd en over handigde hem een envelop met inhoud namens de directie. 2

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 4