Deze maand Jonathan Swift? Olifanten worden altijd kleiner ge tekend dan zij zijn, maar vlooien altijd groter. was het vijfenveertig jaar geleden dat de Amstel Brouwerij de vrije zaterdagmid dag invoerde. Op zaterdag 29 juni blies de fabrieksfluit om half een ten teken dat de arbeid kon worden beëindigd: de eerste vrije zaterdagmiddag voor ons personeel was begonnen. Het was een van de weini ge prettige dingen die dat jaar 1918 de mensen had te bieden. De productie ging met horten en stoten, want er was bijna geen brandstof meer voor de ketels en ook de grondstoffen waren schaars. Op 2 fe bruari had de bedrijfsleiding dan ook moe ten besluiten voorlopig op te houden met brouwen. Maandag 19 februari begon men weer: vier brouwels in de week, maar dat duurde nog geen twee weken want op 1 maart werd wederom gestopt, nu meer dan een maand Toen was van hoger hand de uitvoer van bier verboden en de 289 brouwerijen in Nederland maakten ge zamenlijk minder bier dan de Amstel Brou werij nu in een jaar produceert. Een paar maanden later werden geen kolen meer toegewezen en moest men zich behelpen met bruinkool en hout. Het was het on gunstigste jaar voor de Nederlandse brou werijen, die nu gingen samenwerken en zo doende de grondslag legden voor de te genwoordige organisatie der brouwers. In dit nummer staan nog enkele bijzon derheden uit de geschiedenis van de Am stel Brouwerij; deze kwamen naar voren toen de heer Schoonhoven zijn vijftig jaar dienst afsloot, een uniek jubileum en een unieke gelegenheid om herinneringen op te halen. Hoe kort ons verkoopkantoor in Brussel ook moge bestaan, ook daar heeft men her inneringen, waarover de heer Messing ons verslag heeft gedaan. Op de voorplaat: de heer en mevrouw Schoonhoven, begeleid door hun dochter betreden de Gijsbreghtkelder, waar het gouden jubileum van de heer Schoonhoven werd herdacht en waar tevens afscheid van hem werd genomen. De Amstel Brouwerij heeft van een re clamecampagne zes koelkasten overgehou den, die zij aan het personeel te koop aanbiedt. Degenen die hiervoor belang stelling hebben gelieven dit schriftelijk kenbaar te maken aan de afdeling Publi citeit. De prijs bedraagt 295,contant. Winkelwaarde f 440,Bij meer dan zes aanvragen beslist het lot. Gegevens: Merk: Rolley - tafelmodel Systeem: compressor koelkast (stroomver bruik minder dan 5 ct per 24 uur). Inhoud: 142 liter. Indeling: vakken in de deur voor eieren, boter, kaas en vier literflessen; in de kast zelf een vriesvak (voor het bewaren van diepvries), een groentenbak en drie open vakken.

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 2