Amstel bier oog en laag Spanning! Spanning! Spanning! Dat beloofde onze agent, Deery Associates, op St Thomas, Maagdeneilanden, zijn me deburgers per advertentie in de plaatselijke krant, toen hij aankondigde dat de para chutisten Lou Alliotti en Bob Hemm op ruim 2.500 meter uit een vliegtuig zouden springen en al vallende acrobatische toeren zouden maken. De heren Alliotti en Hemm behoren tot het 21st US Demolition Team. Zij zijn dus kikvorsmannen die tot taak hebben onder water datgene te vernietigen wat de leger leiding hun opdraagt. Dat zij tevens para chutist zijn, maakt hen dubbel nuttig in oorlogstijd. Maar als het vrede is, willen zij hun capaciteiten tonen met onschuldige capriolen en Deery Associates had gezorgd dat er enkele boven St Thomas zouden wor den uitgevoerd. Onze directeur, mr. J. M. Elink Schuurman, die ook aanwezig was, sprak met de mannen af, dat de een al vallende een flesje Amstel bier aan de mond zou zetten, terwijl de ander een foto van deze stunt maakte. Helaas was er nogal wat remous en door deze onstabiliteit van de lucht was het onmogelijk onderaan die schuddende parachute een camera stil te houden. Maar zodra ze op de grond waren, namen ze de kans waar om een biertje te drinken en zij doen dat in tegenwoordigheid van de heer S. J. (Bud) Deery, die links op de foto (onderaan de pagina) staat. Nu onder water. Beiden voorzagen zich van hun duikapparatuur alsmede van een flesje pils, een glas, een doos, een dien blad en een camera en daalden af. Gelukkig lukten hier de foto's wel en twee van deze merkwaardige opnamen drukken wij hiernaast af. St Thomas behoort tot dat gedeelte van de Maagdeneilanden die tot 1917 Deens waren en toen voor 25.000.000 verkocht werden aan de Verenigde Staten; ze liggen ten oosten van Porto Rico. 20

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 22