Waarom zouden wij het niet eens anders doen Lof van het bier Wie in een raket naar de maan ge schoten wordt en bij zijn terug komst weet te vertellen dat het hard ging, stelt de thuisblijvers teleur. Ze zijn benieuwd hoe het op dat vreem de hemellichaam toegaat. U moet u nu eens voorstellen, dat u op de planeet woont die „wekelijkse loon uitbetaling" heet. U kent haar al jaren lang van binnen en van buiten. Ze is u helemaal vertrouwd. Ook hier wonen ondernemingsraadsleden en ook zij zijn altijd bezig te bekijken of er niet iets te verbeteren valt. Die ondernemingsraadsleden zijn tot de ontdekking gekomen, dat er o.a. een vreemde planeet bestaat, die „vierweke- lijkse loonuitbetaling" heet. Ze wisten er eerst niet veel over te vertellen, maar nu ze een bemande raket erheen geschoten hebben, die inmiddels behouden is terug gekeerd, hebben ze daar eens poolshoogte kunnen nemen. Wat hebben zij op de planeet „vierweke- lijkse loonuitbetaling" gezien en meege maakt? We hebben er een aantal gezinnen be zocht en ontdekt welke voordelen verbonden zijn aan een vierweke- lijkse loonuitbetaling. We zullen u er enkele noemen: de huisvrouw kart gemakkelijker het geld verdelen over verschillende pos ten. Bij de wekelijkse loonuitbetaling moet gespaard worden én voor de maandelijkse én voor de incidentele uitgave. door van te voren een goede indeling te maken, wordt het verantwoordelijk heidsbesef vergroot. Dit heeft tot ge volg dat het verder ontwikkeld kan worden, ook in het dagelijkse werk. de overgang naar het nu reeds be staande maandelijkse pensioen wordt gemakkelijker het inkomen wordt stabieler. Allerlei extra's als b.v. overwerk en premies worden gespreid over een grotere pe riode. Men kan op een vaster inko men rekenen. Ook voor het bedrijf wegen de voordelen op tegen enkele nadelen. Zeer belangrijk is, dat onder ogen gezien moet worden, dat de overgang naar een loonuitbetaling over een langere periode een grote stap is. Van de kant van het bedrijf bestaat veel begrip bij de eventuele overgang van on ze huidige wekelijkse uitbetaling naar b.v. een vierwekelijkse loonuitbetaling. En natuurlijk zullen er oplossingen gevon den kunnen worden om de grote overgangs periode te overbruggen. Enfin, laat u eens uw gedachten over een langere uitbetalingsperiode gaan en pro beert u zich eens in zo'n situatie in te leven. Een knipsel wappert op onze tie is als ik. Goeder zijn verwijt maken om iets dat tafel. Het is een stukje uit Belgen die nooit bier drin- algemeen als 'n deugd geldt een (oude) Dimanche Pr esse ken: zuigelingen, geheelont- waarin een zekere Mr. Di- houders, hoogmoedigen, ize- Dat de Britse brouwers deze manche filosofeert over het grimmen. Des te beter, dat is statistiek hebben gepubli- grote bierverbruik van zijn een prachtige compensatie! ceerd, terwijl zij er aldus mede-Belgen. Mr. Dimanche voor staan, komt natuurlijk heeft namelijk gelezen dat Men zal beweren, dat het omdat zij vinden dat hun België met 113 liter per slecht is om veel te drinken, medeburgers niet genoeg bier hoofd per jaar de grootste Geheel akkoord, maar wan- drinken. Maar dat is hun bierdrinkende natie ter we- neer wordt het teveel? Dat zaak en niet de onze: laten reld is. is een vraag op zichzelf. In zij hun café's wat meer uren Hij heeft deze mededeling 't algemeen gesproken drinkt per dag openhouden en laten van de Associatie van Britse men als men dorst heeft, zij wat meer werken en al- Brouwers, die vaststelt dat Wanneer heeft men dorst? les komt in orde. Engeland op de vierde plaats Dikwijls als men het warm staat met 88 liter. „Ik heb heeft. Maar het is beslist niet Daarenboven bewijst het feit hierover wel wat te zeggen"de zon in ons land die ons dat de Belgen de grootste schrijft Mr. Dimanche. „Ten doet zweten. Wat dan wel? bierdrinkers van deze pla- eerste is 113 liter per jaar Maar natuurlijk, de arbeid! neet zijn, dat zij het minst nog geen glas per dag en dat Drinken de Belgen dus veel, gierige volk zijn en dat zij vind ik niet veel voor een dan komt dat omdat zij veel de middelen hebben om bier man, die zo goed in condi- arbeiden. Zal men hun een te kopen is hun verdienste." 18

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 20