Behalve zijn gelukwensen sprak de heer Van Marwijk Kooy ook zijn dank uit voor alles wat de heer Broers voor de brouwerij heeft gedaan en hij geloofde dat het voor zijn opvolger een stimulans zal zijn om op deze wijze door te gaan. SOCIAAL WERK De heer Hartman sprak namens het ge meentebestuur; hij memoreerde het vele wat de heer Broers op sociaal terrein heeft gedaan: 25 jaar vertrouwensman bij de Christelijke Bedrijfsgroepencentrale; van 1953 tot I960 lid van het bestuur van het pensioenfonds en tot I960 lid van de Ondernemingsraad. Hij bracht de felicita ties over van de burgemeester en kon me dedelen dat H.M. de Koningin hem de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, had verleend. Een greep uit het vele werk dat gedaan moet worden door de heer Broers en zijn collega's, deed de heer H. J. Bolland: het beoordelen, het aannemen en instrueren van varend personeel, het inbouwen van nieuwe motoren, het onderhouden van het casco, het regelen van de dokbeurten, het verzorgen van de aanvoer van stookolie enz. Daarbij moet nog vermeld worden dat de heer Broers zelf een goed schipper is. Hij schetste de jubilaris tenslotte als een man met veel zelfdiscipline. De heer A. A. Janssen, een collega, feli citeerde namens de collega's en bazen en Pacht In pacht aangeboden te Schoonhoven compleet ingerichte Cafetaria-Au'tomatiek, met kleine woonruim te, voor klein echtpaar, prima zaak. Borgsom vereist. Met papieren. Aldus een advertentie in Misset s Horeca van 3 mei 1963. De heer J. H. C. de Vries van ons depot te Den Haag tekent hierbij aan: „Als u een lilliput-echtpaar ontmoet, attendeer ze dan op deze automatiek, want mogelijk zoeken ze al heel lang iets naar hun zin. Ze moeten wel met papieren kunnen be wijzen dat ze origineel zijn." Mogen wij hieraan het verzoek knopen ons soortgelijke grapjes toe te zenden. U maakt allen op zijn tijd iets leuks mee of u leest iets wat waard is om even bij stil te staan. Bijdragen worden gaarne inge wacht door de redactie. overhandigde een envelop met inhoud, ter wijl mevrouw Broers een bloemstuk kreeg. Ook het Jubileumfonds bood een gevulde envelop aan en de heer Feithuis die dit deed, zei dat men zich bij een jubileum weieens afvraagt: wie is die man ook weer, maar dat dit bij Jaap Broers niet zo was, want die kent iedereen. De heer C. J. Ruigendijk, districtsbestuurs lid van de Christelijke Bedrijfsgroepencen trale, bood namens de afdeling Amsterdam zijn gelukwensen aan, alsmede een boeke bon en bloemen. Op 1 juli 1948 trad de heer Broers toe tot de organisatie en hij bleek een gewaardeerd bestuurslid te zijn, die altijd met een gedachte of een uiteen zetting kwam waaraan ieder wat had. De heer Ruigendijk sprak zijn dank uit voor alles wat de jubilaris voor zijn naaste in de onderneming had gedaan en hij ver zekerde hem dat dit zeer op prijs was ge steld. De heer Broers sprak tot slot, mede namens zijn vrouw, zijn dank uit voor al hetgeen waardoor men deze dag voor hun beiden onvergetelijk had gemaakt. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, mij betoond ter gelegenheid van mijn veer tigjarig jubileum, zeg ik u, mede namens mijn vrouw hartelijk dank. J. Broers. DANKBETUIGING Directie, collega's en het personeel wil ik langs deze weg mijn welgemeende dank brengen voor de belangstelling en het mede leven, betoond bij het overlijden en de be grafenis van mijn echtgenote. G. J. Fokke WAT IS ER AAN DE HAND De woorden zijn zodanig gekozen, dat zij in alfabetische volgorde staan: een z.g. al- fcbetzin dus. ZOON INGERUILD In het vorige nummer hebben wij de zoon van de heer Meyer ingeruild voor een dochter, want wij schreven in het verslag van de viering van zijn veertigjarig jubi leum dat hij twee dochters had. Dit moest zijn een dochter en een zoon (met schoon dochter). 17

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 19