40 JAAR J. BROERS De heer Broers staat bij Personeelszaken te boek als voorman bankwerker. Hij is inge deeld bij de mensen die verantwoordelijk zijn voor het onderhoud van onze vloot. De motorschuitende dekschuiten en het sleepbootje worden in eigen beheer gerepareerd en gereviseerd en dat brengt heel wat werk mee. Op maandag 12 mei 1923 kwam de heer Broers in dienst en veertig jaar en een dag daarna werd hij gehuldigd in de Gijsbreghtkelder. De twaalfde mei viel dit jaar op een zondag en daarom werd de viering naar de maandag daaropvolgend verschoven. Samen met zijn echtgenote (de drie kin deren konden dit jubileum niet meevieren) luisterde de heer Broers naar ir. Van Mar wijk Kooy, die vertelde dat in 1923 de lonen bij de brouwerij bijzonder gunstig afstaken bij die in andere bedrijfstakken. Toen de heer Broers in dienst kwam, stond zijn werkterrein de smederij op de plaats waar nu de gist- en legerkelders zijn. De heer Van Marwijk Kooy schetste de jubilaris als een individualist die graag een bepaald gedeelte van het bedrijf voor zijn rekening nam en uiteindelijk is hij dan terecht gekomen bij de mensen die de schepen onderhouden. Het is niet voor te stellen dat de vloot ooit zal worden opgeheven en het is pret tig te weten dat het onderhoud in goede handen is. Maar de heer Broers heeft meer gedaan hij heeft zich ingezet voor het algemeen belang, het tot stand brengen van een goe de verhouding tussen werknemers en be drijfsleiding en hij heeft dit gedaan in de vroegere kern en later in de Ondernemings raad. Hier kwam hij steeds voor zijn me ning uit. Hij hield tot het laatste toe vol als hij meende gelijk te hebben, tenzij hij overtuigd kon worden van zijn ongelijk. 16

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 18