Wij verloren met 2-1 Leo de Winter (19), werkzaam, op de loon administratie heeft zaterdag 8 juni in Bil- lingham (bij Newcastle) in de Interland atletiekwedstrijden grote bewondering afge dwongen door bij het verspringen 7,51 m te overbruggen. Leo die als een van de veer- tien Nederlanders deel uitmaakte van het Benelux-team dat tegen Engeland uitkwam heeft aan dergelijke interlandontmoetingen al een keer of acht deelgenomen. Nu hij dit Nederlandse jeugdrekord op zijn naam heeft gebracht, maakt hij een goede kans om kandidaat te worden voor Tokio, maar dan moet hï] 7,60 m springen. Je collega's zijn met trots vervuld, Leo, en wensen je veel succes. WAT IS ER AAN EVE HAND? Alle Benfica-spelers concludeerden dat elf Feyenoorders geen houterige incompetente Jan Klaassens leken maar nijvere, onge ëvenaarde prettige, qualitatief rustige spe lers, tegelijk uitstekende voetballers wier x- benen ijverig zwoegden. Deze loftuiting troffen wij aan in het maandblad Onze Taal en wij vragen u: wat is er voor bijzonders aan deze zin? Oplossing elders in dit nummer. Een haan, niet met verstand verwend. Stond als een zonderling bekend. Hij liep steeds rond met rasse schreden Keek nu omhoog, dan naar beneden. De kippen, koppen afgewend, Die zeiden: „De haan is ren-dement." De W. Op zaterdagmiddag 27 april vertrokken van het hoofdkantoor twee autobussen met spe lers en genodigden naar de vliegbasis Val kenburg, om daar de traditionele voetbal wedstrijd te gaan spelen. Onder deze spe lers en genodigden bevonden zich ook ver schillende Spaanse medearbeiders. De stem ming en het weer waren prachtig. De voetbalwedstrijd welke onder goede leiding stond van de sergeant Van Veen ging gelijk op, met enkele uitschieters van beide kanten. Na vijftien minuten werd het 10 voor onze gastheren, waarna de rust inging. Na de thee bleek dat er enkele spelers ver vangen waren, wat echter aan het spelpeil niet veel verbeterde. De stootkracht der onzen ontbrank nu eenmaal, doch onver wacht maakte een onzer Spaanse vrienden de stand gelijk: 11. Hij deed dit door de doelman met zijn bal heel gemoedelijk in het doel te drukken. Deze stand zou vermoedelijk zo gebleven zijn indien er geen hands gemaakt was. Een penalty was de straf, en het werd 21 voor de vliegers. Spaanse supporters. Van beide kanten werd nog geprobeerd hieraan wat te veranderen, maar dit gelukte niet. Na deze aardige wedstrijd, weer terug naar de O.O. mess waar iedereen enkele consumptiebonnen kreeg, welke vóór het diner gebruikt konden worden. Na enige tijd werden we door de chef-hofmeester aan de rijsttafel genodigd, die prima verzorgd was. Toen de inwendige mens tevreden was, gingen wij per autobus een rondrit maken met als einddoel hangar 4, welke omgetoverd was in een prachtige feestzaal het was fantastisch. Een woord van hulde is hier wel op zijn plaats. Een echt Am sterdams pierement verwelkomde ons met zijn muziek. Na enkele dansjes werd bingo gespeeld om prachtige prijzen. De rest van de avond werd doorgebracht met dansen. De heer Struiksma dankte na afloop allen die er het hunne toe bijgedragen hadden cm deze dag onvergetelijk te hebben ge maakt, en daarna gingen we richting Am sterdam. A. J. J. van B. 15

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 17