CH. J, NIJMAN Zo is het begonnen. Op zekere dag komt de controleur Nijman bij een slijter en deze staat zuchtend bij zijn etalage. „Er moet een nieuwe gemaakt worden, maar ik zie er zo tegen op." „Zal ik hem voor u maken", stelt de heer Nijman voor. Met graagte wordt het voorstel geaccepteerd en 's avonds zit de controleur een etalage te maken de eerste van mijn leven. De klant was zeer tevreden en de volgende dag is het gehele gezin Nijman naar vaders eersteling gaan kijken. Zo ging het verder We moesten wat Amstel flessen in de koelkasten zien te krijgen die bij diverse handelaars in de etalage staan", zei con troleur Nijman. „Doe het maar", zei zijn chef en het gebeurde. Denkend aan de heer Nijman, die dinsdag 9 april j.l. veertig jaar in dienst was, zien we hem alleen maar als de man die de winkeletalages inricht en zorgt dat op al lerlei tentoonstellingen en beurzen een Am- stelstand wordt ingericht. Maar dit werk doet hij toch pas sinds 1955. Voordien was hij 32 jaar werkzaam bij de expeditie en bij de technische dienst. De heer Kranenberg herinnerde hieraan toen hij de heer Nijman die dinsdag in de Gijsbreghtkelder toesprak. Pas in 1957 kwam hij definitief bij de afdeling Publi citeit. Toen had hij een etaleurscursus ge volgd en kreeg hij een wagen om zich met het benodigde materiaal door het hele land te kunnen verplaatsen. Hij is er trots op dat hij nu een van de fraaiste bedrijfswagens van de Amstel Brouwerij tot zijn beschik king heeft, die hem van groot nut is, want de etalages van onze klanten in Groningen en Limburg, in Zeeland en in Twente wor den allemaal door hem met Amstelattribu- ten ingericht. PRESENTATIE De heer Kranenberg vond het van groot belang dat de heer Nijman op zo uit nemende wijze zijn aandeel levert in de presentatie van ons bedrijf en hij dankte hem daarvoor dan ook namens de direc tie. Nadat de heer Kranenberg de envelop met inhoud had overhandigd en de jubi laris, alsmede diens echtgenote en doch ter had gelukgewenst, sprak de heer Hart man. Deze feliciteerde de heer Nijman namens de burgemeester van Amsterdam met zijn jubileum en bracht de achting voor de jubilaris tot uiting, die, ondanks het feit, dat hij pas op gevorderde leef tijd met zijn huidige werk was begonnen, dit met zoveel enthousiasme verrichtte. Hij kon hem mededelen, dat hem de ere medaille in brons verbonden aan de Orde Veertigjarig jubileum 7

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 9