A, A, GELEYNSE Maandag 25 maart j.l. waren wij weer in Rotterdam, alwaar ons filiaal zich had opge maakt het veertigjarig dienstjubileum van de heer A. A. Geleynse te vieren. Het weer keek somber neer op de Keileweg, maar de gezichten, daar boven in de koffiekamer ston den zonnig. Jubilaris Geleynse, die weduwnaar is, was omringd door zijn beide dochters, een van zijn schoonzoons en vier kleinkinderen. j Waar was die andere schoonzoon? „Va der moet thuis op de baby passen", zei kleindochter Ali en ze haastte zich naar haar moeder om foto's van de baby te halen. Maar toen het zover was, had de officiële huldiging van de heer Geleynse al plaatsgevonden. Voordien zaten de vier kinderen zoet krachten te verzamelen voor de grote ontdekkingstocht door het fi liaal De heer Cnossen mag zich dan, naar zijn eigen woorden, „een broekje voe len", vergeleken bij een man met een staat van veertig welbestede dienstjaren, hij heeft inmiddels al weer zoveel huldi gingen meegemaakt dat hij precies de juiste sfeer weet te scheppen die zo'n onderonsje nodig heeft. Onze filialen zijn voorbeelden van hoe het vroeger op het Amsterdamse kantoor was, waar iedereen iedereen kende. Het zijn gemeenschappen die bijna altijd gekenmerkt worden door een behaaglijk gevoel van collegialiteit. Jubilaris Geleynse heeft dat op die maan dagmiddag tot zijn vreugde kunnen er varen. De heer Cnossen sprak van de waardering over de manier waarop de ju bilaris in al die jaren zijn werk had ge daan. De koninklijke onderscheiding die hem was toegekend werd evenwel niet nu uitgereikt, maar in verband met de nade rende verjaardag van H.M. de Koningin zou dit t.z.t. ten stadhuize geschieden. De heer Tournier schetste de jubilaris als een stille werker, die op prettige en on opvallende wijze wist samen te werken. De heer Geleynse is vele jaren chauffeur geweest en in dit verband wees de heer Tournier op de gevaren die dit vak in dienst van een brouwerij meebrengt, maar de jubilaris had er altijd voor gezorgd dat hij zonder bier te drinken zijn dag taak achter het stuur volbracht. Hij was dan ook niet alleen een uitstekend chauf- De heer Tournier feliciteert jubilaris Geleynse. Veertigjarig jubileum 2

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 4