ONS JAARVERSLAG PUNTSGEWIJS In het jaarverslag over 1962 zegt de directie o.m. In het afgelopen jaar werd onze aandacht niet opgeëist door pro blemen, opgeworpen door grote maatschappelijke gebeurtenissen. Wij hebben ons ongestoord kunnen wijden aan de uitbreiding van de zaken en aan de consolidering van de positie onzer bedrijven in binnen- en buitenland. Op de binnenlandse markt hebben wij onze positie goed kunnen handhaven. De stijging van de omzet bleef niet achter bij die van het landelijk gemiddelde. 8 Opnieuw is gebleken dat het weer minder invloed heeft op de bier consumptie dan in vroeger jaren. De zomer was slecht, maar des ondanks is de omzet gestegen boven die van het recordjaar 1961. Het bier mag zich als een gewaardeerde drank, in een steeds grotere populariteit verheugen bij alle geledingen van de bevolking. 8 Veel aandacht hebben wij besteed om ons aandeel in de markt van het thuisverbruik te verbeteren. 8 De presentatie van ons bier werd herzien door het invoeren van een nieuw etiket. De resultaten die onze export in het afgelopen jaar behaalde, zijn zeker bevredigend te noemen. Het aandeel in onze totale productie dat werd uitgevoerd steeg tot 28 Terwijl de totale Nederlandse bierexport daalde, ging de onze aan zienlijk omhoog, dit in weerwil van bepaalde, buiten onze macht liggende, ongunstige invloeden. 8 De grootste vooruitgang boekten wij met de aanvoer naar Europese gebieden. 8 Het verlies van Nederlands Nieuw-Guinea betekende het uitvallen van een belangrijke exportmarkt. Met de Ondernemingraad werd regelmatig vergaderd, wat goede resultaten en een vruchtbare samenwerking heeft opgeleverd. 8 De Surinaamse Brouwerij N.V. te Paramaribo zag haar netto winst op bevredigende wijze stijgen en verhoogde haar dividend tot 20 8 De Antilliaanse Brouwerij N.V. te Willemstad keerde een dividend uit van 9 8 De Jordan Brewery Ltd., Amman, Jordanië keerde over het boek jaar dat eindigde op 31 maart 1962 een verhoogd dividend uit van 10 De Brasserie Malterie Almaza S.A.L., Beiroet, Libanon zag een gunstige ontwikkeling van haar verkoop. 8 Poviet Producten N.V. (farmaceutische produkten) behaalde een gunstig resultaat: 75 van de productie werd uitgevoerd. 8 De omzet van de N.V. Preservenbedrijf, Breda, toonde een bevredi gende stijging. Ruim 80 van de omzet ging naar het buitenland. 8 De Amstel Brouwerij maakte een zuivere winst van 2.874.000, 8 Op preferente aandelen werd 6 dividend uitgekeerd; 12 di vidend werd uitgekeerd aan de houders van gewone aandelen. Het jaarverslag eindigt met dank te brengen aan allen die bij de Amstel Brouwerij, haar filialen, dochterondernemingen of de met haar geaffilieerde bedrijven werkten en die het mogelijk hebben ge maakt dat de hierboven geschetste resultaten konden worden behaald.

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 3