E. MEIJER Veertigjarig jubileum Jubilaris Meijer en familie. Veertig jaar bij de brouwerij geen druppel bier gedronken. Dat is een uniek feit, zelfs als wij in aanmerking nemen dat Ernest Cousins, 97, een Canadees, die in 1889 bij Mon treal een melkfabriek stichtte, zegt dat hij nog nooit een glas melk heeft gedronken. Want ook deze man is uniek. Maar de heer E. Meijer, die 21 maart j.l. zijn veertigjarig dienstjubileum vierde is voor ons een uniek man. Ir. Van Marwijk Kooy sprak hem op het middaguur van die dag toe en releveerde enige momenten uit het brouwersleven van de jubilaris. Hij trad als eenentwintigjarige jongeman in dienst en werd te werk gesteld op de bottelarij. Eerst zes jaar later zien we hem in het brouwhuis, waar hij in de crisisjaren afwisselend gewerkt heeft in ver band met het verminderde aantal kooksels. In 1948 werd hij eerste brouwer, hetgeen hij nu nog is, zij het dan dat hij na een operatie nu alleen nog dagdienst doet. Dat hij zich onthield van bierdrinken be- van de jubilaris: duiven houden en vissen. Een duivenmand en een molen voor een hergel kreeg hij ten geschenke en er waren bloemen voor mevrouw Meijer, die haar man met beide dochters en schoonzoon ge zelschap hield. Steeds weer bij een jubileum merkt men dat de onbevangen gulheid van de collega's de opmerking logenstraft dat wij steeds negatief zouden reageren op het doen en laten van onze collega's. Men gaat met een lijst rond en er komt geld binnen, vaak veel geld. Dan gaan de organisatoren met de echtgenote van de jubilaris praten zorgde hem al gauw de bijnaam van de waterbuik en zijn tweede bijnaam kreeg hij nog niet zo lang geleden toen hij 13 sep tember 1961 de eerste paal mocht slaan van de uitbreiding van het brouwhuis. Het was toen al spoedig: Meijer de heier. GESCHENKEN Na het overhandigen van de directie envelop, kreeg de heer Van der Maas, de chef van de jubilaris, het woord. Collega Oostwal vestigde met de geschenken die hij aanbood extra aandacht op de hobbies cn dan komen de hartewensen naar voren en naar die hartewensen behoefde men in dit geval niet te raden, want zijn duiven- liefhebberij is alom bekend. Hij beweert zelfs dat zijn duiven de beste van het land zijn en laat een ander het tegendeel maar bewijzen. Overigens zijn er dan weer boze tongen die beweren dat hij minder goede resultaten heeft gehad met de duiven van de Dam, die hij met de zijne zou hebben ge kruist. Ook hier geldtbewijs dat maar eens, boze tongen. De heer Binnekade, die namens het NVV 12

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 14