Het Nederlands Studenten Orkest Voor de vijfde maal was het Nederlands Studenten Orkest te gast in de Gijs- breghtkelder om op de laatste dag van zijn toernee de koffietafel te gebruiken. We schreven woensdag 30 januari 1963. Het Nederlands Studenten Orkest bestaat zoals de naam reeds zegt uit stu denten van Nederlandse universiteiten en hogescholen en wordt, nu reeds voor de tiende keer, geleid door de heer Jan Brus- sen. Verwerkte het best En speelde zoals het nog nimmer gedaan had. Dit laatste sloeg op het slotconcert dat die avond in het Concertgebouw werd gegeven en dat reeds veertien dagen was uitver kocht. Twee weken hadden de studenten bijna avond aan avond gespeeldéén avond zelfs in Croydon) ten bate van het Neder lands Studentensanatorium en het Univer sitair Asylfonds (hulp aan uitgeweken bui- Air. M. Elink Schuurman aan de koffietafel, met links de heer Brussen heer Boon. Vijfmaal in de Gijsbreghtkelder, tien jaar dirigentschap van de heer Brussen drie lustra dus, waarop mr. J. M. Elink Schuur man inhaakte, toen hij, namens de directie als gastheer optredend, voor het ruim tach tig leden tellende orkest een tafelrede hield. Hij herinnerde aan de prettige contacten die de Amstel Brouwerij nu reeds zoveel jaar heeft met deze unieke instelling en hij bood de heer Brussen een fopkan aan. De heer D. A. E. Boon, de voorzitter, ont ving een envelop met inhoud die moest dienen ter versteviging van de fuifkas. Deze zou 's avonds duchtig worden aange sproken omdat er een slotfeest was ge organiseerd in Laren. De heer Boon bleek uit het goede voor zittershout gesnedenhij dankte in bloem rijke bewoordingen en gaf zelfs een lime rick ten beste, die als volgt luidde: Een handelaar in bier in de hoofdstad Gaf h^t beste wat hij in het vat had. Het Studentenorkest tenlandse studenten, die in ons land verder studeren). Overigens kregen (op last van directeur Brussen) de orkestleden niet meer dan één glas bier aangeboden, hetgeen niet weg nam dat ze geanimeerd aanzaten. Gesterkt gingen ze om twee uur naar de repetitie. Volgend jaar hopen wij ze weer in ons midden te hebben. Uit den aard der zaak zijn het steeds weer andere gezichten, maar het blijft het Nederlands Studenten Orkest. Amstel in de Franse pers Het Franse weekblad Entreprise van 5 ja nuari 1963 wijdt een artikel aan de Amstel Brouwerij, dat bijna drie pagina's beslaat. Onder de titel „Amstel, Pour la bière, hier le commercial aujourd'hui le financier", geeft het blad een beschrijving van ons be drijf en een analyse van zijn activiteiten in binnen- en buitenland. 6

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 8