JUMTEL WVVtM tacuimu (unit atit m Amstel verstrekte zoet water aan Rotterdam FS Onze bottelarij beleefde dinsdag 29 janua ri j.l. een bijzondere primeur, toen duizenden pullen met water werden gevuld ten behoeve van onze Rotterdamse Nederlanders. Reeds spoedig nadat de Rotterdammers in de buurt van ons filiaal hadden bemerkt dat er ongenietbaar water uit hun kranen stroomde, kwamen zij naar de Keileweg om zoet water te halen. Ook van de zijde te brengen. De flessen kregen echter geen etiket en gingen geheel neutraal naar de inpakmachine. Vierduizend kisten zijn er zo gevuld en in partijen naar Rotterdam vervoerd, want zo veel kisten tegelijk is iets teveel van het zoete. WAT GEBEURDE ERMEE? De heer Koole berichtte ons, dat er een Zoals men weet werd het euvel ver oorzaakt door ijs- proppen in de grote rivieren, die bij eb het rivierwater ver hinderden om in voldoende mate naar zee te stromen, ter wijl bij vloed het binnenstromende zeewater de rivieren steeds meer verzilt- te. Het Rotterdam se drinkwaterbedrijf, dat 34 km van zee ligt, kon toen al leen maar brak wa ter leveren, dat voor diverse doeleinden onbruikbaar is en bovendien gevaarlijk voor mensen die een zoutloos diëet moeten houden. Toen kwam het idee I op om water te gaan bottelen. De pullen van de normale manier gevuld, maar nu met water in plaats van bier. Hierna werden ze met een onbedrukte kroonkurk afgeslo ten, doorliepen de pasteuriseerbak en pas seerden de etiketteermachines. Zo is nu eenmaal de gang die elke fles in onze bottelarij maakt en zonder ingrijpende verbouwingen is hierin geen verandering 45 cl werden op goed gebruik van is gemaakt om ons bier onder de aandacht te brengen. In verscheidene zaken gaf men de klanten flessen water gratis bij de boodschappen. Natuurlijk moest deze service onder de aan dacht van het publiek worden gebracht en dat gebeurde door middel van grote bor den waarop teksten waren geschreven zo als Bij boodschappen Zuiver bronwater van de café's en restaurants kwamen verzoeken om wa ter, dat moest die nen om koffie en thee te zetten. Er is toen in aller ijl uit Hoek van Holland en Den Briel water aange voerd, zodat velen geholpen konden worden. 1

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 3