Het voetballen ging niet door in Doorn, maar A. van B. Ik heb een meisje zien overrijden .wat wel doorging was de gezellige mid dag en avond, waarvan ik u hier een klein overzicht geef. De voetbalwedstrijd die een Amstelelftal tegen SVMD (de mariniers) uit Doorn zou spelen, was al een keer uitgesteld en kon op 12 januari j.I. weer niet doorgaan, o.a. wegens de gesteldheid van het terrein. Toch zijn de spelers met een bus naar Doorn gegaan en om vijf uur konden ze verwelkomd worden door korporaal Ten Kate, de leider van deze dag. In de man- schappenkantine, die met slingers en ge kleurde lampjes was versierd, dronken we koffie en in plaats van de wedstrijd kwam nu een film over de opleiding tot marinier. Een zeer interessante en mooie kleurenfilm, die ons tot het einde boeide. Nadat we een aperitief hadden gedron ken deden we de rijsttafel alle eer aan. De heren Ten Kate en Struiksma wissel den een aandenken aan deze dag uit.' Terug in de feestzaal dansten we op de tonen van The Fighting Cats, er werd bingo gespeeld en gelachen om Ab Krab, de humorist. Dit alles werd ons gratis aangeboden en het verheugde ons dan ook, dat we een tegenprestatie konden leverenten bate van een mariniersfonds werden allerlei artikelen verkocht, zoals glazen, lepeltjes, asbakken. Uiteindelijk kwam dan weer het moment van afscheid nemen en wij dankten allen hartelijk die verantwoordelijk waren voor deze avond. Op de terugweg weigerde de voorruitver- warming en onze chauffeur L. (we moch ten Leen zeggen) Korenwinder kon dus praktisch niets zien. Steeds moest hij pro beren de voorruit schoon te houden, maar in de buurt van Utrecht kon hij een anti- vriesmiddeltje kopen, zodat het euvel gro tendeels verholpen kon worden. Zo kwa men wij veilig in Amsterdam. Bravo Leen. bedankt. Onderstaande open brief troffen wij aan in het huisorgaan van de Wheeling Machine Products Company in West-Virginia. Wij hebben hem voor u vertaald, omdat we hem niet alleen in Stimulans, maar m nog veel meer tijdschriften en bladen gedrukt zouden willen zien, omdat we het een brief vinden die iedere man achter het stuur zou moeten lezen en herlezen. (Uit: Stimulans, huisorgaan van N. Samson N.V., Alphen aan de Rijn) t Ik heb een klein meisje zien overrijden. Ik zag haar vader naar haar toe rennen en ik zag hoe hij haar tegen zich aan drukte, terwijl zij krampte in haar doods strijd. Ik zag de ineenstorting van alle hoopvolle verwachtingen, van alle plannen die voor dit kleine meisje waren gemaakt, en ik zag de verbijsterde wanhoop op het gezicht van de vader. Alles wat ik doen kon was bidden. Bidden, dat dit nooit meer zou gebeuren. Vandaag is mijn dochtertje zes jaar oud voor het eerst naar school gegaan, droef geestig nagekeken door Joep, haar spaniel, die al zijn twijfel uitjankte aan het nut van naar school gaan. Vanavond hebben we samen over de school gepraat. Ze heeft me verteld over het meisje dat voor haar zit, een meisje met blonde krulletjes, over de jongen die alsmaar gezichten trok, over de juffrouw die écht waar alles ziet, ook al staat ze met haar rug naar de klas, over de bomen op de speelplaats en over het grote meisje dat zegt dat Sinterklaas niet bestaat. We hebben gepraat over een heleboel din gen onvoorstelbaar gewichtige, onbe langrijke dingen. Nu, terwijl ik dit schrijf, slaapt ze. Ze slaapt, zo diep als alleen kinderen slapen kunnen, met haar lievelingspop in haar ar men. Als die pop stuk gaat, als ze zich in haar vingers snijdt of haar knieën kapot valt, dan kan ik haar helpen en troosten. Maar die straat. als ze die straat over steekt, dan is ze in uw handen. Hoe graag ik ook zou willen, ik kan niet altijd bij haar zijn, en daarom vraag ik u die dit leest: help mij op haar te passen. Alstu blieft, rijd voorzichtig, rijd langzaam in de buurt van scholen en bij kruispunten. En probeer er alstublieft aan te denken, dat kinderen soms vanachter een geparkeerde auto komen hollen. Laat mij mijn dochter tje houden. Mijn diepe dank, voor alles wat u voor haar wilt doen. Met vriendelijke groeten: een vader 18

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 20