T>;U sproken blijven. In deze sport heeft hij het tot zeer grote hoogte gebracht en zijn prestaties tijdens de Interfiliale Biljarttoer- nooidagen v/orden altijd met grote bewon dering gadegeslagen, want behalve grote kennis van het spel, bewijzen zij ook een intense concentratie en een sterk wedstrijd- moreel. Nadat de heer Kranenberg ook mevrouw Marees in de huldiging had betrokken, overhandigde hij de jubilaris het geschenk van de directie. De heer Smit sprak namens de afdeling Thuisverbruik. Hij was verheugd dat de heer Marees zijn veertigjarig jubileum mocht vieren; verheugd ook omdat hij hier mee de eerste jubilaris was van de afde ling Thuisverbruik. De jubilaris is een ver zamelaar van goodwill, hetgeen duidelijk bleek toen men het plan had de heer Ma rees aan te stellen als vertegenwoordiger en ontdekte dat dit voornemen door de slij ters ten zeerste werd toegejuicht. Zijn be noeming was een uniek feit en het was bijzonder plezierig te kunnen constateren dat het corps jonge vertegenwoordigers deze oudere collega volledig accepteerde en in zijn kring opnam. Spreker bood namens de afdeling een schemerlamp aan en verraste de dames met een grote bos bloemen. ITALIË Ij adat de heer Feithuis als vriend en lid li van het jubileumfonds het woord had gevoerd, sprak collega Endenburg. Deze onthulde dat de dochters hun jubile rende vader en moeder een reis naar Ita lië hadden aangeboden. Het geld dat door het personeel op maandsalaris was bijeen- geracht, bood de heer Endenburg nu aan: een zakcentje voor het echtpaar Marees wanneer het door Italië zou zwerven. De heer Th. Mans, die dertig jaar voorzit ter is geweest van de Slijtersbond afd. Am sterdam, had dit jubileum belangrijk ge noeg gevonden om namens de bond de heer Marees te danken voor de wijze waar op hij de slijters altijd had bediend. Een grote kist sigaren bracht deze dankbaarheid op stoffelijke wijze tot uiting. De jubilaris ontving ook sigaren van de heer Binnekad, die sprak namens de werk nemers op weekloon en de vakbond, waar van de heer Marees vele jaren lid is. De heren de Wit en Ruttens boden hun oud collega van de verkoopwagens eveneens si garen en hun gelukwensen aan. Door de vele belangstelling en de blijken van vriendschap was de heer Marees zeer geroerd en hij dankte ieder persoonlijk. Tevens zette hij uiteen in antwoord op de vele opmerkingen die dienaangaande reeds waren gemaakt waarom hij inder tijd was overgegaan van Ajax naar Blauw wit. Dat hield verband met de handbal sport die zijn dochters waren gaan beoefe nen en waarvoor bij Ajax geen gelegen heid bestond. 's Middags heeft de heer Marees in zijn woonhuis een receptie gehouden, die zeer druk werd bezocht. DANKBETUIGING Mede namens mijn vrouw dank ik ieder die heeft bijgedragen tot de zo feestelijke vie ring van mijn jubileum heel hartelijk. Het was een dag, die voor ons onvergetelijk zal zijn. J. G. P. Marees /V 7V Potje 14

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 16