VEERTIGJARIG jUBILEUM VAN DE HEER J. P. G. MAREES ln tegenwoordigheid van zijn echtgenote, zijn beide dochters, schoonzoon en vele collega's en vrienden heeft de heer J. G. P. Marees maandag 4 maart j.l. herdacht dat hij veertig jaar min 1 dag) in dienst was. Eigenlijk was 5 maart de jubileumdag, maar door bijzon dere omstandigheden werd het heuglijke feit een dag eerder gevierd. De heer Marees, vertegenwoordiger van de afdeling Thuisverbruik, werd toe gesproken door de heer Kranenberg, die memoreerde dat de jubilaris, na enkele jaren in het cafébedrijf te hebben gewerkt in 1923 door de heren Domhof en Sligting werd aangenomen. De brouwerij was toen bezig haar expeditie te moderniseren en de jonge Marees werd aangesteld als reserve chauffeur. Goede herinneringen heeft hij aan de pe riode van omstreeks 1925/'26veel col legialiteit en sportiviteit. Er werd gevoet bald in de club van de Amstel Brouwerij, de Super Boys, waarvan o.a. de heren Pe ters en Fokke deel uit maakte. Na de oorlog reed de heer Marees op de grote provinciale routes, waarna hij werd bevorderd tot chauffeur van de verkoop- wrgen, de eerste in Amsterdam. Alras bleek het ncdig om nog drie wagens voor dit doel in te zetten. De heer Kranenberg wees op het unieke feit dat de jubilaris zo energiek was, dat hij op 58-jarige leeftijd kon worden bevor derd tot winkelvertegenwoordiger, een feit dat een felicitatie waard is, temeer daar is gebleken, dat de wijze waarop hij deze functie vervult, voorbeeldig is. Natuurlijk kon de hobby-nummer-een van de heer Marees, het biljarten, niet onbe- Jubilaris Marees dankt de heer Th. Mans, die hem namens ae Slqtersbond, afd. Amsterdam had toegesproken. 13

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 15