De heren Koerts en van Leeuwen p de eerste dag van Louwmaand 1963 hebben de heren H. B. Koerts, chef H. van zilveren filialenadministratie en J. Leeuwen, keldermeester hun dienstjubileum gevierd. Drs. Rook sprak jubilaris Van Leeuwen toe en had beslist geen gebrek aan stof, want over deze man met zijn grote studie zin en uitgebreide kennis kan veel verteld worden. Men oordele zelf: de heer Van Leeuwen behaalde het diploma chemisch analist en het diploma medisch analist, hij werd in 1944 baas van de gistkelder; dook in 1945 onder en ging na de oorlog stude ren voor het diploma van de brouwerij- school in Gent, dat hij in 1949 behaalde „avec distinction behaalde in 1951 het brouwmeesterdiploma „avec grande distinc tion" en werd in hetzelfde jaar legerkelder- meester. Hier kon men zijn neiging tor experimenteren goed gebruiken en zijn in ventiviteit bleek overduidelijk toen hij erin slaagde de lucht uit het bier te halen. Hij vierden hun zilveren jubileum is mede-oprichter van de Chemische-Ana- listenvereniging Amsterdam. Wie uit dit alles zou willen afleiden dat zijn leven door het bier beheerst wordt, vergist zich, want zijn interesse voor talen bracht hem ertoe een cursus Spaanse conversatie te vol gen, waardoor het hem gemakkelijk viel leiding te geven aan de Spaanse werk nemers. Het zijn geen gemakkelijke jaren geweest: eerst de oorlog, toen het bier ongeveer drie maal verdund moest worden; toen de pro- duktieverhogingsinds 1951 is de produk- tie verdrievoudigd. Zijn werk wordt beheerst door de strijd tegen het schadelijke leven (sommige bac teriën) en de zorg voor het gewenste leven (de gist). Namens het personeel bood drs. Rook de heer Van Leeuwen een band opnemer aan. Door ziekte van de heer Oudkerk zag de heer Van der Pol zich voor de taak ge steld de heer Koerts toe te spreken. Hij GEFELICITEERD De jubilarissen Van Leeuwen (links) en Koerts wensen elkaar geluk met hun zilveren jubileum. 11

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 13