Koffie met koek en de Cello. Ook de langdurig zieken werden niet ver geten en de heer Egberts wenste de vol gende medewerkers een spoedig algeheel herstel in 1963 toe. J. J. van der Weel, mejuffrouw J. K. F. Looyer, H. Hulst, A. Verburg, B. Engel, J. P. A. Rommes, A. M. de Glas, D. H. Korte, W. J. Kreeft, K. Mens, J. Wij- brandts, C. van As, J. van Wielen, W. F. F. Huissen en W. J. Swart. Tot besluit wenste de heer Egberts, mede namen zijn collega's, die op uitzondering van de heer Van Marwijk Kooy (die met vakantie was) allen aanwezig waren, het personeel een voorspoedig 1963, waarop hij, tot veler verbazing de volgende woor den sprak tot onze Spaanse werknemers Como cierre quiero desearles en nombre de mis colegas aqui reunidos y el Sr. Kooy, entre le nieve de unas cortas pero ganadas vacaciones, mis mejores deseos en todos los sentidos para ustedes y familia en el ano 1963. DRAAIORGEL ne kleine duizend aanwezigen zagen hier na de heer Van Kan het podium be treden. Deze wenste namens de On dernemingsraad en dus namens het perso neel de directie een voorspoedig Nieuw jaar. Toen het applaus was verstild weerklonk vrolijke muziek, die zo bedrieglijk op echte draaiorgelmuziek leek, dat velen de oren spitsten. Het was inderdaad een heus draai orgel, de Cello van Perlee, die lustig spe lend van achter de coulissen tevoorschijn gereden werd. 's Morgens in alle vroegte was dit prachtige instrument met een vrachtwagen opgehaald omdat het niet mo gelijk was op eigen kracht door de dikke sneeuw naar de brouwerij te komen. Terwijl er koffie met koek rondging werd een lange rij gevormd en ontving de direc tie van ieder personeelslid persoonlijk de goede wensen. Hoewel het in de Ifcdoeling had gelegen dat het personeel van de filialen op het zelfde moment de Nieuwjaarsboodschap zou horen, bleek dit in de praktijk van het „filiale" gemeenschapsleven niet zonder meer uitvoerbaar te zijn: hier moest on- middelijk eerst hoognodig wat bier worden weggebracht, daar wilde men liever even wachten tot een collega van familiebezoek uit Amsterdam per eerste trein was terug gekeerd en met name in Rotterdam, waar men het zeer druk had in verband met het op handen zijnde jubileum van de heer Tournier, kon onmogelijk eerder tijd wor den vrijgemaakt dan na de koffiemaaltijd. Maar de hoofdzaak is, dat de opzet ge slaagd genoemd mag wordenheel het personeel op een en dezelfde dag een ge sproken nieuwjaarswens van de directie. 4

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 6