De heer Van Kan spreekt namens de On dernemingsraad. Het personeel van de N.V. Preservenbe- drijf in Breda kon uiteraard niet aanwezig zijn. Ook deze dochteronderneming be weegt zich op een geheel ander terrein dan dat van de bierbrouwerijzij droogt groen ten en aardappelen en fabriceert de beken de Nibb-it. Wij zijn dus zeer gegroeid, sinds 90 jaar geleden het eerste Amstel bier werd afge leverd. Die groei komt ook tot uiting in het steeds stijgend aantal medewerkers. De tijd dat alle Amstelmensen elkaar bij naam en toenaam kenden, is lang voorbij en de heer Egberts achtte het een ongelukkige ontwikkeling dat mensen die met elkaar werken voor hetzelfde doel elkaar niet eens allemaal van gezicht kennen. Maar het is nu eenmaal niet meer mogelijk dat wij in ons werk met iedereen in aanraking komen. Met het oog hierop had de directie dan ook besloten om op de eerste werkdag van het nieuwe jaar de Amstelgemeenschap zo veel mogelijk tesamen te brengen. De directie voelt het als een noodzaak voor de toekomst van de brouwerij dat de samenwerking zoveel mogelijk wordt be vorderd. Voortdurende waakzaamheid wordt vereist om de problemen op te lossen die worden gesteld door de economische en technische ontwikkeling. Met het wegvallen van de grenzen binnen de Euromarkt worden de concurrentiever houdingen in de wereld van het bier ge wijzigd. Onze export naar België en Frankrijk is groter dan ooit tevoren, maar wij zien nu al veel meer Duits en Belgisch bier in Nederland dan vroeger. Ook de nieuwe drankwet zal de concur rentiestrijd verscherpen. Concurrentie kost geld en alleen het innerlijk gezonde bedrijf zal zich in deze strijd kunnen staande hou den. De heer Egberts wekte allen op mede te werken aan het opvoeren van de doelmatig heid en het verhogen van de produktiviteit dan zullen wij de te verwachten kosten stijging opvangen. Er zullen nieuwe wegen moeten worden ingeslagen en reorganisaties zullen nood zakelijk blijken en juist in die omstandig heden verwacht en hoopt de directie dat wij van onze goede wil blijk zullen geven en loyaal onze medewerking zullen ver lenen. ONDERNEMINGSRAAD Hierna sprak de heer Egberts over de Ondernemingsraad, die op 29 novem ber 1956 werd geïnstalleerd. Sinds die datum heeft de Ondernemingsraad het be wijs geleverd wat een goed overleg in dit opzicht vermag. Enkele voorbeeldenva kantiehuisjes, werkkleding, werkschoenen, gedeeltelijke opheffing van het rookverbod, viering van jubilea. De leden van de ondernemingsraad hebben geen gemakkelijke taak; zij staan soms bloot aan ernstige kritiek van de zijde van het personeel. Men meent veelal dat de representanten de directie naar de mond praten, maar de heer Egberts verzekerde de aanwezigen dat dit niet het geval is. Wel moet men altijd voor ogen houden dat de Ondernemingsraad tot taak heeft het be lang van het gehele bedrijf te dienen en niet dat van een groep of afdeling alleen. Algemene bedrijfsbelangen moeten soms zwaarder wegen dan groepsbelangen. Schenkt uw representanten daarom uw ver trouwen, aldus de heer Egberts, alleen dan hebben zij de zekerheid dat zij in de On dernemingsraad de werkelijke gevoelens van het personeel vertolken. KERNGEZOND BEDRIJF Ur ij vormen een kerngezond bedrijf dat de strijd aankan en wij zullen door eendrachtige samenwerking met een open oog voor de ontwikkelingen, zoals die zich binnen en buiten het bedrijf voor doen, de weg weten te vinden die zal leiden tot groei en bloei van onze brouwe rij en de mensen die daarin hun werkkring vinden.

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 5